Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2018-04-30

Jaki pchacz kupić dla dziecka uczącego się chodzić?

Spis treści:
Od kiedy warto kupić dziecku pchacz?
Jaki wpływ ma pchacz na rozwój motoryczny dziecka?
Co wybrać: pchacz czy chodzik?
Najpopularniejsze modele pchaczy dla dzieci

Ile to kosztuje?

Rozwój niemowlaka to dla rodziców bardzo wyjątkowy czas. Z dnia na dzień dostrzegają, jak zmienia się nie tylko wygląd dziecka, ale i rozwijają jego zmysły i sposób komunikowania się ze światem. Jednym z przełomowych momentów w tym okresie są jego pierwsze kroki. Nauka chodzenia to bardzo ważny etap rozwoju. Jak rodzice mogą wesprzeć swoje dziecko w tym czasie? Jednym z dobrych pomysłów może być specjalny pchacz dla dzieci, czyli urządzenie umożliwiające dziecku podpieranie się i utrzymywanie równowagi podczas nauki chodzenia. Co warto wiedzieć na ten temat?

Od kiedy warto kupić dziecku pchacz?Każde dziecko rozwija się inaczej, jedne szybciej, inne nieco wolniej. Zasadniczo dzieci zaczynają chodzić między ósmym, a dwunastym miesiącem życia. Dlatego moment, w którym zdecydujemy się na zakup pchacza będzie poprzedzony obserwacjami zachowania dziecka.

Jeżeli zauważymy, że nasza pociecha bardzo chce samodzielnie przemieszczać się już nie raczkując, lecz na dwóch nogach i podpiera się wszystkiego, co akurat ma pod ręką, warto wtedy sprawić mu taki pchacz. Tak naprawdę możemy kupić go już wtedy, gdy dziecko nauczyło się stać na dwóch nogach, bo od stania do pierwszych kroków jest krótka droga. W ofercie można znaleźć pchacz Aktywna Rączka przeznaczony już dla dzieci półrocznych.pchacz aktywna rączka


Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-30723-Pchacz-Aktywna-Raczka-OBALL-81091-czerwona.html

Jaki wpływ ma pchacz na rozwój motoryczny dziecka?Może zastanawiamy się nad tym, jakie praktyczne korzyści da naszemu dziecku korzystanie z pchacza? Czy to rzeczywiście mu pomoże czy jest to tylko zbędny gadżet? Pchacz to proste urządzenie pomagające dziecku szybko złapać równowagę. W przeciwieństwie do chodzika, nie krępuje ruchów dziecka ani nie zmusza go do ciągłego chodzenia, nawet gdy już nie ma siły. Jest za to zawsze w pobliżu, gdy maluch akurat chce wstać i musi się o coś podeprzeć.

Obecność w mieszkaniu takiego pchacza lub jeździka na kółkach może zachęcić dziecko do nauki chodzenia. Modele 2w1 lub 3w1 są szczególnie interesujące, gdyż oprócz swojego podstawowego przeznaczenia mogą też być świetną zabawką dla dziecka. Przykładem może być drewniany pchacz z klockami czy pchacz-fotelik.Fotelik-pchacz: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-37355-Fotel-i-pchacz-Wygodny-Mis-Smily-Play-0859.html


Co wybrać: pchacz czy chodzik?

pchacz jeździk

Jeździk-pchacz 2 w 1https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-31752-Jezdzik-Pchacz-2w1-Hippy-Chicco.html

Zanim w sklepach pojawiły się pchacze i jeździki, bardzo popularne były chodziki. Co więc wybrać? Według opinii lekarzy, chodziki mogą bardzo obciążać stawy dziecka, przez co nie do końca są dobrym rozwiązaniem w nauce chodzenia. Z przykrością trzeba przyznać, że chodzik to urządzenie zbudowane bardziej z myślą o rodzicach niż dzieciach. Dlaczego? Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dziecko w chodziku może tylko chodzić, nie ma większej swobody, nie jest też w stanie samodzielnie z niego wyjść.

Dla rodziców może być to sposób na zajęcie czymś dziecka i spuszczenie z niego oka bez obawy o jego bezpieczeństwo. Niemniej częste korzystanie z chodzika negatywnie wpłynie na rozwijający się kręgosłup czy stawy biodrowe. W konsekwencji dziecku o wiele trudniej będzie nauczyć się samodzielnie przyjmować postawę wyprostowaną oraz chodzić.

Najpopularniejsze modele pchaczy dla dzieciObecnie na rynku możemy znaleźć wiele różnych modeli pchaczy dla dzieci. Taka różnorodność sprawia, że możemy dobrać odpowiedni pchacz do potrzeb i możliwości naszej pociechy. Co należy wziąć pod uwagę przy jego zakupie? Przede wszystkim musi być on stabilny, dzięki temu dziecko będzie mogło się go pewnie chwycić i unieść, bez obawy, że pchacz się przewróci lub (w przypadku pchaczy na kółkach) odjedzie za daleko. A oto niektóre modele, które warto wziąć pod uwagę:

  • Pchacze Vtech – umożliwiają dziecku nie tylko naukę chodzenia, ale także zabawę na siedząco. Pchacz wyposażony w panel edukacyjny można zdemontować, dzięki czemu stanie się osobną, niezależną zabawką dla dziecka.
  • Pchacze Fisher Price – to zdecydowanie wiodąca marka na rynku, jeśli chodzi o artykuły dziecięce. Na przykład interaktywny pchacz Bąbelkowy Tomek w postaci lokomotywy posiada wbudowane urządzenie do robienia baniek mydlanych, które wylatują z komina lokomotywy po jej pchnięciu. To prawdziwa atrakcja dla każdego malucha i jednocześnie zachęta do nauki chodzenia z pomocą pchacza. 
  • Pchacze Smily Play – model ‘Rośnij ze mną’ to świetny towarzysz w nauce chodzenia. Jest stabilny i bardzo solidnie wykonany, dzięki czemu używanie go przez dziecko jest całkowicie bezpieczne. Oprócz tego posiada funkcje dźwiękowe – gra różne dźwięki i melodie, które dodatkowo zaciekawią malucha i zachęcą do korzystania z niego. 
  • Pchacze Chicco – wielofunkcyjna zabawka ułatwi dziecku stawianie pierwszych kroków oraz zapewni sporo rozrywki. Podczas chodzenia stawia lekki opór, dzięki czemu jest stabilny. Oprócz tego stanowi niezależny panel edukacyjny z przyciągającymi uwagę grami, światełkami i dźwiękami.
pchacz tomek

Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-29640-Pchacz-Babelkowy-Tomek-DGL03-Fisher-Price.html

Ile to kosztuje?W naszym sklepie internetowym https://www.mazakzabawki.pl można znaleźć pchacze, jeździki, chodziki i wiele innych akcesoriów dziecięcych w bardzo przystępnych cenach. Dzięki bezpośredniej współpracy z producentami możemy zaoferować towary w cenach hurtowych, znacznie niższych niż te w regularnej sprzedaży. Posiadamy produkty firm takich, jak LEGO, Fisher Price, Vtech, Trefl, Chicco, Smily Play i wiele, wiele innych. pixel