Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Baseny rozporowe

( ilość produktów: 4 )

Baseny rozporowe

Basen w ogrodzie nie musi być zarezerwowany tylko dla osób z bardzo zasobnym portfelem. Baseny rozporowe świetnie sprawdzają się jako miejsce do zabawy i rekreacji w wodzie przy domu, na działce lub na dużym tarasie. Są lekkie, niedrogie i uwielbiane przez dzieci, zwłaszcza w upalne dni. 

Basen rozporowy dla dzieci

Budowa tradycyjnego basenu jest bardzo kosztowna, a basen taki wymaga ciągłego nadzoru, działania pomp i użycia środków chemicznych, które ograniczają rozrastanie się glonów. Basen rozporowy zastąpi drogi basen, zwłaszcza kiedy mają z niego korzystać dzieci. Pluskanie się w basenie to znakomity sposób na ochłodę podczas upałów, na przyzwyczajanie dzieci do wody i wstęp do nauki pływania na większym basenie. To także forma rekreacji dla dorosłych, którzy w basenie także mogą się schłodzić i pobawić z pociechami. 

Zalety basenu rozporowego

Basen rozporowy do ogrodu stanowi kompromis pomiędzy basenem dmuchanym a stelażowym. Jego działanie jest bardzo proste — wystarczy napełnić go wodą, która napiera na ściany basenu i usztywnia konstrukcję. Dlatego też baseny rozporowe mają kształt koła. Basen nie zajmuje wiele miejsca i świetnie nadaje się do ogródków i na działki. Nie wymaga też użycia pompki do dmuchania, chyba że posiada pompowany kołnierz. 
Baseny rozporowe są wytrzymałe nawet przy dużym ciśnieniu wody, bardzo łatwo się je rozkłada i szybko napełnia wodą. Przy małej pojemności, idealnej do zabawy dla dzieci, nie trzeba stosować żadnych środków uzdatniających wodę, wystarczy po burzy czy zanieczyszczeniu wody, wymienić ją na świeżą. 

Basen rozporowy — dlaczego warto?

Baseny rozporowe z naszej oferty są niedrogie, dostępne w kilku rozmiarach, trwalsze od basenów dmuchanych. Bardzo łatwo je napełniać i rozkładać, po wysuszeniu i zwinięciu są lekkie, nie zajmują wiele miejsca. Poza sezonem można je przechować w garażu, szopce czy skrzyni ogrodowej. To świetny sposób na rodzinną rekreację, trzeba jednak pamiętać, że dzieci nigdy nie mogą pozostawać w nim bez opieki osób dorosłych. 

W sklepie Mazak dostępne są także baseny dmuchane oraz baseny stelażowe!

pixel