Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Książeczki

( ilość produktów: 10 )

Książki edukacyjne dla dzieci

Książka może stanowić symbol wiedzy czy inteligencji. Mimo wszystko obecnie nieco odchodzimy od papierowych książek, w wieku dorosłym, choć są i tacy, który nie wyobrażają sobie bez nich jednego dnia. Podobnie powinno być z naszymi dziećmi, bo książki mogą niezwykle wiele wnieść do ich życia, przekazać ogrom wiedzy. Odpowiednio stworzone książki mogą im towarzyszyć już w momencie, gdy same siedzą i sięgają po zabawki.

Jakie książki dla dzieci wybierać?

Książki edukacyjne dla dzieci zależnie od tego, dla jakiego wieku są przeznaczone, przekazują określone informacje, pomagają zwiększać wiedzę. Najmłodsze dzieci poznają nazwy zwierząt i odgłosy, jakie wydają. W kolejnych pozycjach pojawią się literki i cyferki. Książeczki edukacyjne dla małych dzieci są wykonane z plastiku lub kartki, a raczej kartoniki są wielowarstwowe i grube, tak, aby dziecko się nie zraniło i nie zniszczyło książki.

Bajeczki dla przedszkolaków

W przypadku przedszkolaków możemy postawić na bajki edukacyjne. Będą one rozwijać wyobraźnie, a oprócz tego uczyć, przede wszystkim poprzez postępowanie bohaterów, ich dialogi i morały płynące z każdej bajki. Można powiedzieć, że stanowią one ważny element wychowania, rozwoju i poznawania świata przez małe dziecko.

Książki Pucio

Pośród pozycji chętnie wybieranych przez rodziców pojawiają się w ostatnim czasie również książki Pucio. Występująca w nich przyjazna postać, pomaga dzieciom w wieku pomiędzy 3 a 6 lat w pokonywaniu kolejnych wyzwań, nauce wymowy, artykulacji i wielu innych. Mamy tu możliwość dobrania odpowiedniej pozycji do potrzeb naszego dziecka, jego umiejętności, a także tego, co sprawia mu trudność. W ten sposób będzie mogło łatwiej wykonać kolejny krok w rozwoju.

Książeczki edukacyjne dla dzieci

W tej kategorii trudno wskazać jedną i najlepszą. Warto jednak, aby w otoczeniu naszego dziecka, od jego najmłodszych lat znajdowały się książki. Wspólne wieczorne czytanie, ćwiczenie wyrazów czy nauka, będą dodatkowo zacieśniać więzi i pozytywnie wpływać na naszą pociechę.

pixel