Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Maty edukacyjne

( ilość produktów: 24 )

Maty edukacyjne

Mata edukacyjna to jedna z pierwszych zabawek dla małego dziecka. Obecnie możemy z powodzeniem stwierdzić, że na jej zakup decyduje się większość rodziców. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są różne maty dla dzieci, które można dopasować do ich wieku i możliwości. Przede wszystkim jest to jednak gruby kocyk, przypominający kołderkę, pełen zabawek, które pomagają rozwijać funkcje poznawcze i sensoryczne.

Dla dziecka w jakim wieku przeznaczona jest mata?


Zabawa może być bardzo zajmująca i dać rodzicom choć chwilę wytchnienia. Mata dla niemowlaka jest odpowiednia dla dziecka, które leży i zaczyna samodzielnie wyciągać rączki do różnych przedmiotów, takiego, któremu w czasie dnia zdarzają się już dłuższe chwile czuwania, pozbawione snu. Całkowicie odpada więc w pierwszym miesiącu, jednak około trzeciego-czwartego można ją już swobodnie wprowadzić.
Większość mat świetnie służy do czasu aż dziecko zacznie chodzić. Taka zabawka sprawdza się u dzieci leżących przewracających się na brzuszek, często chętnie zaglądają do niej maluchy siedzące i raczkujące, jednak dla nich można wybrać już coś nieco innego.

Jak wygląda zabawa?


Najczęściej mata dla dzieci układana jest na podłodze dla pełnego bezpieczeństwa. Sam kocyk wyposażony jest w różne faktury, czasem grzechotki i piszczałki, dzięki czemu przez cały czas coś przykuwa uwagę malucha. Nad dzieckiem, które kładziemy w centralnej części, znajduje się tzw. pałąk, na którym zawieszone są różnorodne zabawki. Z początku dziecko jedynie je obserwuje, jednak z czasem zaczyna chwytać i coraz intensywniej się bawić.

Dlaczego mata jest ciekawa dla dziecka?


W pierwszych miesiącach życia kształtuje się u dziecka wzrok, zaczyna ono dostrzegać różnorodne kolory, których na macie jest bardzo wiele. Dodatkowo znajduje się tu wiele bodźców czuciowych i słuchowych, a z czasem grzechotki można złapać w rączkę i „posmakować”. W związku z tym można śmiało stwierdzić, że mata edukacyjna intensywnie oddziałuje na zmysły małego dziecka, skłaniając je do rozwoju i zdobywania nowych umiejętności.

pixel