Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Grzechotki i gryzaki

( ilość produktów: 54 )

Grzechotki i gryzaki dla niemowląt

W pierwszych miesiącach życia naszym dzieciom do wspaniałej zabawy nie trzeba wiele, jednak wiele zabawek przekonuje do siebie rodziców kolorami, pięknymi wzorami, czy zwyczajnie pomysłowością. Grzechotki i gryzaki oczywiście powinny pojawić się w otoczeniu naszego dziecka, gdyż wpływają na rozwój, a także pomagają w łagodzeniu nieprzyjemnych dolegliwości pojawiających się w czasie ząbkowania.

Grzechotki dla małego dziecka


Jeśli właśnie zamierzamy kupić pierwszą grzechotkę to warto zwrócić szczególną uwagę na jedną rzecz. Dziecko, gdy zaczyna chwytać, ma zwykle 2,3, lub 4 miesiące, jego rączki w tym okresie są niezwykle drobne. W związku z tym najlepiej sprawdzi się grzechotka z cienkim elementem, który umożliwi pewny chwyt i bardziej zajmującą zabawę.

Gryzaki dla mniejszych i większych


Okres ząbkowania bywa trudny zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Jednak istnieje wiele drobnych rozwiązań, które mogą poprawić sytuację. Jednym z nich są gryzaki. Niekiedy pierwszy ząbek pojawia się bardzo wcześnie nawet u 3-4 miesięcznego dziecka wówczas lepszy będzie mniejszy, łatwiejszy do chwycenia gryzak. U starszych niemowlaków nie musi on być już aż tak mały, ważne żeby posiadał odpowiednie atesty i był wykonany z bezpiecznych materiałów.

Zabawki do wózka


W czasie spacerów noworodek i małe niemowlę zwykle śpi. Podziwiać otoczenie zaczyna dopiero w wieku kilku miesięcy i wówczas doraźnie może się sprawdzić zabawka do wózka, np. jak dziecko będzie się niecierpliwić w autobusie lub w kolejce w sklepie, to pokazana kolorowa zabawka może zająć jego uwagę. W przypadku starszych dzieci, siedzących w spacerówkach zabawki do wózków często bardzo się przydają bo mają one dodatkowe zajęcie i zabawę, które kojarzy się tylko ze spacerem.

Wiele różnych zabawek


Z pewnością zabawki wpływają na rozwój dziecka, grzechotki i gryzaki się przydają, jednak zbyt duża ich ilość może powodować u dzieci dezorientację. Dlatego nie warto ich nimi zasypywać, a nowości wprowadzać stopniowo, w miarę zdobywania przez naszą pociechę kolejnych umiejętności.

pixel