Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Interaktywne

( ilość produktów: 43 )

Maskotki interaktywne

Dzieciństwo od zawsze wiązało się z beztroską zabawą, jednak producenci zabawek idą z duchem czasu i oferują dzieciom coraz więcej. Proponują ciekawe maskotki interaktywne dla dzieci, które są przez maluchy uwielbiane. Czas spędzony z interaktywnym pluszakiem to dla dzieci ogromna frajda, a dla rodziców chwila oddechu od zabawy z pociechą lub okazja do wspólnego poznawania świata dźwięków, kolorów i słówek. 

Maskotka interaktywna — zalety

Współczesne zabawki, zwłaszcza maskotki interaktywne, spełniają ważną funkcję edukacyjną. Z ich pomocą dziecko w wieku nawet od 6 miesięcy może rozwijać swoją inteligencję, wyobraźnię, motorykę, słuch i mowę oraz poczucie estetyki. Maskotki interaktywne wchodzą w bezpośrednią reakcję z maluchem, który uruchamia poszczególne funkcje interaktywnego pluszaka, naciskając konkretne guziczki. Przyciski wydają dźwięki, świecą, uruchamiają funkcję mówienia. Wiele zabawek ma także czujniki w poszczególnych częściach maskotki, dzięki czemu maluch może naciskać uszko, łapki, nóżki, noski i poznawać nazwy ciała. Pluszaki interaktywne są tak kolorowe i ciekawe dla dziecka, że stają się ukochanymi zabawkami na długi, długi czas. Wymarzonego pluszaka interaktywnego znajdzie w naszym sklepie mała miłośniczka piesków czy jednorożców, jak i mały zwolennik tradycyjnych miśków czy bohaterów bajek.  

Czego uczą maskotki interaktywne?

Proponujemy wiele rodzajów pluszaków interaktywnych, stworzonych przez różnych producentów. Zabawki te mogą uczyć rozpoznawania dźwięków, zwierząt, kolorów, uczą piosenek, literek alfabetu lub cyferek. Zawsze jednak pobudzają zmysły i motywują do tego, by dzieci poznawały otaczający ich świat. Maskotki interaktywne reagują na działania malucha, czym motywują go do aktywności: dotykania, naciskania, włączania. Pozwalają tym samym doskonalić koordynację ruchową i korzystnie wpływają na sprawność manualną, ćwiczą pamięć dziecka oraz zdolność logicznego myślenia. 

pixel