Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Barbie

( ilość produktów: 40 )

Lalki Barbie

Czy na świecie istnieje inna tak znana lalka, jak Barbie? Przedmiot największego pożądania dziewczynek na całym globie od końca lat 50. ubiegłego wieku, także dzisiaj uwielbiany jest przez maluchy. Szczupła lalka z dużymi oczami, pięknymi włosami i całym zestawem akcesoriów, ucieszy dziewczynkę w wieku przedszkolnym i szkolnym, a nawet zachęci do zabawy chłopców. Same lalki, jak i akcesoria dla lalek Barbie czy ubrania są najlepszym pomysłem na prezent na wiele okazji. 

Historia Barbie

Ruth Handler, która w 1958 wymyśliła lalkę Barbie, stworzyła ją na podstawie wyglądu lalek dla dorosłych. W tamtych czasach lalki dla dzieci przypominały niemowlaki, tymczasem córka Ruth lalkom z papieru nadawała charaktery osób dorosłych. Mała Barbara była więc inspiracją do stworzenia zabawki, ale także do nadania nazwy nowemu produktowi. Barbie obchodzi nawet urodziny, dokładnie 9 marca. Tego dnia w 1959 roku zadebiutowała na Amerykańskich międzynarodowych Targach Zabawek w Nowym Jorku. Pierwsze lalki Barbie produkowano w Japonii, a Japończycy szyli ubrania dla lalek Barbie ręczne. Od momentu debiutu na rynku przez następne 12 miesięcy sprzedano aż 350 000 sztuk tej zabawki. Dzisiaj jest absolutną legendą, o którą prędzej czy później poprosi każda mała dziewczynka. 

Lalki i akcesoria Barbie

Barbie ma wiele twarzy, przeróżne akcesoria, ma też swoje odpowiedniczki w postaci lalek innych producentów. Klasyczna Barbie posiada też przyjaciela — Kena, swój męski, równie atrakcyjny odpowiednik. Chociaż naukowcy twierdzą, że jej kształty znacznie odbiegają od wymiarów naturalnej kobiety, dzieci bawią się nią w dom, robienie zakupów, występy sceniczne, mają masę pomysłów na to, jak przebrać swoją ukochaną lalkę i dzięki niej przez wiele godzin potrafią zgodnie się bawić. Barbie sama w sobie jest niezwykle ciekawą zabawką, ale producenci lalek zadbali także o to, by miała dom, samochód, zestaw ubrań i kosmetyków, psa, kota czy koleżanki. Wszystkie je można kupić w sklepie Mazak Zabawki i sprawić ogromną radość niejednej dziewczynce czy chłopcu. 

W naszej ofercie posiadamy także lalki Steffilalki Evi oraz lalki Natalia!

pixel