Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kreatywne

( ilość produktów: 17 )

Zabawki kreatywne

W dzisiejszych czasach zakup zwykłej zabawki może być wyzwaniem. Na rynku oferta jest bardzo szeroka, co więc powinniśmy wybierać dla najmłodszych? Bardzo dobrą sławą cieszą się zabawki kreatywne. Ich wykorzystanie wpływa na pobudzenie wyobraźni i kreatywności u dziecka, co może zaprocentować w późniejszym życiu szkolnym czy zawodowym. Dzisiaj to właśnie kreatywność jest tym, co może nas wyróżnić, więc warto na nią stawiać od najmłodszych lat.

Zabawki kreatywne dla 3-latka

Przy doborze odpowiedniej zabawki musimy mieć na uwadze wiek dziecka. W wieku trzech lat nadal rozwijają się funkcje motoryczne, dziecko będzie także chętnie naśladować dorosłych w różnych czynnościach. Pojawią się również pierwsze aspiracje do nauki literek, cyferek czy wierszyków. Odpowiednie zabawki mogą to wspomóc. Doskonałe zabawki kreatywne dla 3-latka to więc zestaw małego doktora czy tablica magnetyczna, która pozwoli na tworzenie pierwszych pisanych słów.

Zabawki kreatywne dla starszych dzieci

Znaczenie ma oczywiście wiek dziecka, ale również jego płeć, bo co innego zainteresuje dziewczynki, a co innego chłopców. W ostatnim czasie można zaobserwować pojawianie się coraz to nowszych propozycji, jeśli chodzi o zabawki kreatywne dla starszych dzieci. Dla chłopca radzimy poszukać możliwości zbudowania karmnika lub zestawu małego stolarza. Z kolei zabawki kreatywne dla dziewczynki mogą mieć postać koralików do komponowania biżuterii, czy zestawów do tworzenia mydełek. Zabawki kreatywne mają wielu zwolenników i pojawiają się w najróżniejszych odsłonach. Największą sztuką będzie dopasowanie ich do zainteresowań dziecka. W młodszych możemy przez przypadek obudzić nową pasję, jednak starszym nie wszystko przypadnie do gustu. Rodzice coraz lepiej zdają sobie sprawę z wartości takich zabawek i ich wpływu na rozwój dzieci. Dlatego, jeśli szukamy prezentu dla najmłodszych, warto rozważyć kreatywne formy zabawy i przekazać coś ciekawego i niepowtarzalnego. Oczywiście warto podpytać rodziców, czy takiej zabawki jeszcze w domu nie ma.

pixel