Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2021-01-22

Figurki dinozaurów - nauka poprzez zabawę

Każde kolejne pokolenie najmłodszych ulega fascynacji dinozaurami. Trudno się dziwić. Te prehistoryczne zwierzęta niesamowicie działają na wyobraźnię. Choć co jakiś czas naukowcy donoszą o nowych ciekawych odkryciach na ich ich temat, w gruncie rzeczy wciąż niewiele o nich wiemy. Wszelkie opasłe encyklopedie dinozaurów dla dzieci pełne są kolorowych obrazków, ale tak naprawdę nikt nie ma pewności, jakie barwy miały na swych gigantycznych ciałach poszczególne gatunki. Jakież to musi być wspaniałe uczucie być paleontologiem i odkrywać skamieniałości pozwalające ustalić kolejne szczegóły wyglądu albo stylu życia tych fascynujących stworzeń! Dzieci też to czują, dlatego chętnie sięgają po figurki dinozaurów, które pozwalają im przenieść się wyobraźnią w jurajskie lasy, reżyserować walki gigantycznych przeciwników czy po prostu poznawać szczegóły ich anatomicznej budowy - tak różne od znanych nam współcześnie gadów. Chcesz sprawić dziecku radość? Kup mu figurki dinozaurów!

Dinozaury w pełnej krasie

Figurki dinozaurów robione są z wielką starannością. Nawet te najmniejsze, pakowane po kilka czy kilkanaście elementów, traktowane przez dzieci jak zestawy kolekcjonerskie, to zawsze figurki perfekcyjnie odtwarzające charakterystyczne elementy anatomii monstrualnych gadów: rogi, kolce, kostne buławy na ogonach czy plecach, kryzy wokół szyi albo skrzydła. Można traktować je jako doskonałe modele edukacyjne, na podstawie których maluch uczy się rozpoznawać poszczególne gatunki dinozaurów, a potem uzupełnia zdobytą wiedzę sięgając do książek i filmów. 

Maksymalna staranność, z jaką odtwarzane są elementy budowy dinozaurów oraz doskonałej jakości materiały, z których figurki są produkowane sprawiają, że nie są to zabawki na jeden sezon. Z powodzeniem można przekazać je młodszemu rodzeństwu, kiedy już dziecko dowie się o dinozaurach wszystkiego, czego można się dowiedzieć dzięki zabawkom i kolorowym książeczkom. 

Interaktywne dinozaury

Czy można sobie wyobrazić, żeby współczesny przemysł zabawkarski, zafascynowany interaktywnymi rozwiązaniami, nie stworzył ryczącego, świecącego i poruszającego się dinozaura? Interaktywne figurki dinozaurów wzbogacane są w efekty świetlne i dźwiękowe. Niektóre poruszają się charakterystycznym kołyszącym krokiem gigantów. W każdym przypadku wrażenie, że oto ożyły prehistoryczne gady jest naprawdę realistyczne. Figurki dźwiękowe albo świetlno-dźwiękowe mogą być dla najmłodszych dzieci nieco przerażające, ale starsze na pewno ulegną fascynacji tymi niezwykłymi zabawkami.

Żeby  było jeszcze ciekawiej, możemy wybrać model dinozaura, który ma na plecach wyrzutnię strzałek z gumowymi przyssawkami. To mały robot, który chodzi, świeci, wydaje ryczące odgłosy i strzela! Kolejna modyfikacja, to dinozaur, który znosi jaja. Te kroczące roboty na baterie idealnie nadają się do zabawy dla aktywnych sześciolatków i starszych dzieci, które lubią w zabawie dużą liczbę bodźców i chętnie podejmują nowe wyzwania.

Z dinozaurem w wannie


Dinozaury dla dzieci doskonale nadają się na zabawki kąpielowe. Figurki z tworzywa sztucznego świetnie sprawdzą się w odmętach piany, pozwalając dziecku na aranżowanie ciekawych zabaw i bitew. W wielu domach, dopóki dzieci są małe, przy wannie stoją całe zastępy figurek superbohaterów, plastikowych żołnierzyków czy dinozaurów. To niezastąpieni towarzysze kąpielowych zabaw, dzięki którym nawet najwięksi maruderzy z pieśnią na ustach i mydłem w garści udadzą się do wanny, żeby obywać w wyobraźni wędrówki z dinozaurami i toczyć boje o kolejne kąpielowe terytoria.

Sięgając po zabawkowe dinozaury dla najmłodszych, oferujemy im wyjątkowo atrakcyjne zabawki edukacyjne, wzbudzające żywą ciekawość świata oraz zaostrzające apetyt na wiedzę. Kolorowe, starannie wykonane figurki dinozaurów doskonale nadają się na prezent, który zainicjuje powstanie wieloelementowej kolekcji, a następnie sprowokuje do sięgnięcia po książki i szukania informacji o wszystkich stworzeniach dużych i małych, które zamieszkiwały przed milionami lat naszą planetę.

pixel