Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2018-10-18

Jakie klocki LEGO wybrać dla dziecka ?

Pod koniec lat 40. ubiegłego wieku Oleg Kirk Christiansen, duński cieśla i przedsiębiorca, zaczął produkować plastikowe klocki w wypustkami. To oznacza, że Lego, znane dzisiaj właściwie wszystkim dzieciom, są na rynku od 70 lat. I wciąż są udoskonalane, a kolekcja zestawów zwiększa się o kolejne kolorowe pudełka. Lego to zabawka niezwykle uniwersalna, kreatywna, taka, która pobudza wyobraźnię, rozwija umiejętności motoryczne, sprawia, że bawić się może dziecko samotne, jak i grupa maluchów. Jeśli nie wiesz, co kupić dziecku na urodziny czy święta, Lego zawsze jest propozycją trafioną, zwłaszcza że zestawów Lego dla starszaków i Duplo dla maluchów są dziesiątki.


Klocki dla maluszków

Malutkie dzieci nie mogą bawić się tradycyjnym Lego, ponieważ zestawy zawierają małe elementy, które mogą trafić do dziecięcego noska, ucha lub do buzi. Małe klocki także trudniej się spina i rozpina, jeśli paluszki nie są dość sprawne. Lego Duplo to klocki większe, ale równie kreatywne, kolorowe i trwałe, idealnie dopasowane do umiejętności dzieci w wieku 1+. Dlatego seria Duplo sprawdzi się znakomicie. Możesz zdecydować się na zakup Duplo z serii Zoo, a wtedy dziecko pozna różne rodzaje zwierząt lub Duplo Pociąg dla małych konstruktorów i miłośników pojazdów.


Konstruowanie: budynki, pojazdy, roboty

Czy z jednego zestawu klocków można zbudować trzy różne pojazdy? W klockach Lego to możliwe. Jeśli szukasz klocków w dobrej cenie, możesz kupić niewielki zestaw Lego Creator lub duży, świetnie nadający się jako prezent pod choinkę. To idealne rozwiązanie dla dzieci kreatywnych, które uwielbiają statki, samochody, domy czy roboty. Z kolei fantastyczna seria City to różnego rodzaju zestawy nawiązujące do życia w mieście. Przede wszystkim pojazdy służb miejskich, komunikacji, domy, ale także maszyny. Dziecko, które bawi się klockami City, może wcielać się w różne postacie i wykonywać zawody, o których marzy: strażaka, policjanta czy operatora wielkiej koparki.


Zabawki dla chłopców

Chociaż klocki to zabawki uniwersalne, którymi bawić się mogą dziewczynki i chłopcy, wiele zestawów powstało z myślą o konkretnej grupie odbiorców. Oczywiście dziewczynki chętnie budują samochody czy roboty, ale to chłopcy zwykle wybierają Lego Ninjago z ulubionymi bohaterami z kreskówek. Niezwyciężeni wojownicy i wspaniałe roboty pozwalają dzieciom najpierw na tworzenie, a później na odgrywanie ról i wielogodzinną zabawę.Zestawy dla dziewczynek

Urocze domki z basenem, salony fryzjerskie, stadniny konne, piękne księżniczki to elementy zestawów dla dziewczynek. Małe panny chętnie budują domy dla swoich bohaterek, tak bardzo podobnych do nich. Małe ludziki wypoczywają na plaży, jedzą lody, przygotowują posiłki. Z klocków Lego można stworzyć piękny świat, w którym bohaterowie miło spędzają czas.


Sklep z klockami Lego

Zapewniamy olbrzymi wybór klocków Lego: od najprostszych Duplo, przez odpowiednie dla przedszkolaków klocki kreatywne, po najbardziej skomplikowane, z bohaterami z najlepszych filmów i bajek dla małych konstruktorów. Przekonaj się, że Mazakzabawki.pl to cała gama pomysłów na prezenty dla dzieci w każdym wieku i z wieloma zainteresowaniami.

pixel