Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2019-10-22

Jak zabawki kreatywne rozwijają Twoje dziecko?

Zabawki kreatywne – czyli jakie?

Zabawki kreatywne pozwalają dzieciom tworzyć, dzięki czemu rozwija się ich wyobraźnia i możliwości twórcze. Dzieci doświadczają tego, że z kilku elementów mogą wykonać ilość rozwiązań ograniczoną jedynie ich pomysłowością. Takie ćwiczenia sprawiają, że dzieci nabierają odwagi do podejmowania wyzwań i do szukania nowych rozwiązań. Kreatywne zabawki dla dzieci to wszelkiego rodzaju ciastoliny, układanki typu mozaika, zestawy koralików do układania i zestawy do tworzenia biżuterii. Nawlekanie koralików uczy nie tylko cierpliwości i powolnego dochodzenia do celu, ale także rozwija proces twórczy. Zestaw Bizu od Cobi oprócz stworzenia bransoletek czy naszyjnika pozwala tak zakręcić nawleczone paciorki, że powstają z nich zwierzątka. Taki prezent daje duże możliwości, przez co sprawi radość każdej dziewczynce.

Kreatywnie z dzieckiem można bawić się także za pomocą klocków czy kolorowanek. Wydawałoby się, że tego typu zajęcia wymagają przede wszystkim biernego odtwarzania, czyli układania według instrukcji albo kolorowania według wzoru, jednak nie jest to do końca prawdą. Gdy tylko dziecko odłoży instrukcję albo przestanie patrzeć na podany wzór, może otworzyć wyobraźnię i stworzyć coś wymyślonego przez siebie.

Gra edukacyjna sudoku
Gra edukacyjna Sudoku dostępna jest tutaj:  https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-48646-Sudoku-2x2-Owoce.html


Zabawki edukacyjne, które poprawiają koordynację ruchową Twojego dziecka

Jak rozwijać dziecko? To pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców, a odpowiedź jest dość prosta – poprzez zabawę. Dzieci uczą się najlepiej bawiąc się i spędzając fajnie czas. W takich sytuacjach nauka przychodzi mimochodem, a pomocne w tym procesie będą zabawki edukacyjne. A czym w ogóle są zabawki edukacyjne? W dużym skrócie to wszystko to, co wpływa na rozwój dziecka. Część rzeczy będzie rozwijać u dzieci logiczne myślenie, koordynację oko-ręka, myślenie przyczynowo-skutkowe, zaradność i przedsiębiorczość, z kolei część wpłynie na rozwój twórczości i wyobraźni. Zabawki edukacyjne także dostarczają wiedzę, pobudzają ciekawość do poznawania nowych rzeczy i kształtują postawę wobec innych. Oczywiście aby zabawka spełniła swą rolę musi zostać dostosowana do wieku. Rzecz przeznaczona dla 5-latka, którą otrzyma 3-latek nie sprawi, że dziecko szybciej się rozwinie. Prędzej malec zniechęci się do prezentu, bo po prostu zadanie dla niego będzie za trudne.

Jeśli zależy nam na poprawie koordynacji ruchowej warto wybierać klocki, zestawy z ruchomymi elementami oraz takie, z których można coś stworzyć czy zbudować. Sprawność manualna, czyli precyzyjne wykonywanie ruchów palcami i nadgarstkami, to bardzo ważna umiejętność, dzięki której dziecku w przyszłości łatwiej przyjdzie nauka zapinania suwaków, nap i guzików, wiązania sznurówek oraz nauka pisania. Sklep z zabawkami mazakzabawki.pl w tej kategorii oferuje dla chłopców m.in. całą serię Laboratorium Mechaniki pozwalającej odkrywać tajemnice mechaniki poprzez eksperymentowanie z kołami zębatymi, dźwigniami i hydraulicznymi systemami podnoszenia. Z kolei dla dziewcząt dostępna jest seria Warsztacików Naukowych, które uczą tworzenia perfum, mydełek czy świeczek.'

Gra edukacyjna palce lizać
Gra edukacyjna "Palce lizać!" dostępna tutaj:  https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-34317-Gra-edukacyjna-Palce-lizac-Fun-for-everyone-Trefl.html


Gry edukacyjne – dla nieco starszych

Gry rozwijające mózg to rozwiązanie świetne zarówno dla rodziców jak i dla dzieci. Dzieci kochają gry, a za ich pomocą są w stanie wiele się nauczyć. W zależności od rodzaju dziecko uczy się albo kreatywności, albo podporządkowania zasadom. Scrabble polegające na wymyślaniu słów z wylosowanych liter czy Kalambury, gdzie musimy pokazać bądź narysować hasło pobudza dzieci do twórczego myślenia. Natomiast wszystkie gry z serii „Uczę się bawiąc” przedstawiają różne zagadnienia, dotyczące np.: nauki godzin, kolorów, kształtów, liter, cyfr, pór roku, zwierząt, zawodów czy języka angielskiego.

Oddzielną kategorią gier są pozycje rodzinne i planszowe, w których albo trzeba współpracować z innymi graczami, by razem odnieść sukces, albo rywalizować z nimi. Gry planszowe uczą przestrzegania zasad i co bardzo ważne uczą przegrywania. To nauka, którą najtrudniej jest przyswoić. Każdy chce być najlepszy, ale nie zawsze i nie w każdej dziedzinie będzie się tak działo, dlatego ważne jest by nauczyć dziecko jak pomimo włożenia trudu i pracy zaakceptować przegraną.

Gra edukacyjna moim zdaniem
Gra edukacyjna "Moim zdaniem" dostępna jest tutaj:  https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-31642-Gra-Edukacyjna-Moim-zdaniem-Alexander.html%2016%20283


Maty edukacyjne – dla najmłodszych

A jak rozwijać kreatywność u dzieci najmłodszych? Czy dla dzieci do pierwszego roku życia są rzeczy, które potrafią naprawdę zainteresować malca? Na rynku znaleźć można wiele gadżetów służących umileniu czasu, które oprócz tego pozwalają najmłodszym rozwijać zdolności sensoryczne i wyobraźnię. Najlepszym przykładem takiej zabawki jest mata edukacyjna, która posłuży przez dłuższy okres czasu, bo dziecko stopniowo będzie odkrywało kolejne jej funkcję. Ponadto możemy do niej dokładać kolejne elementy, inne odejmować, dzięki czemu malec będzie miał wrażenie, że ciągle dzieje się coś nowego.

Wartą uwagi jest mata sensoryczna Fisher Price, która została tak zaprojektowana by za pomocą światła, dźwięku i różnorodnych materiałów wpływać na zmysły, a za pomocą zwierzątek umieszczonych nad głową i gryzaka rozwijać zręczność, koordynację ręka-oko oraz poprawiać sprawność ruchową.

Gra edukacyjna kto szybszy
Gra edukacyjna "Kto szybszy?" dostępna jest na: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-31592-Gra-edukacyjna-Kto-szybszy-Maxi-Alexander.htmlDrewniane zabawki – w prostocie siła

Na rynku znaleźć można szeroką gamę zabawek, które są przeładowane funkcjami. Lalka nie jest zwykłą lalką tylko śpiewającą, globus nie jest zwykłym przedmiotem, tylko od razu przepytuje nas z wiedzy, a mikrofony same grają i śpiewają. Są to zabawki, którymi nie wszystkie dzieci lubią się bawić, bo te zabawki bawią się same. Bardzo dużo racji jest w powiedzeniu, że to właśnie w prostocie tkwi siła i to ona pozwala na rozwój kreatywności i wyobraźni. Idealnym przykładem prostych i uwielbianych zabawek są te wykonane z drewna. Kotek czy piesek, którego można prowadzić na kółkach, autko ciężarówka safari czy kasa, gdzie dziecko samo może otworzyć szufladkę i podać wymyśloną przez siebie cenę, a nie robi tego za niego automat, to rzeczy, które naprawdę na długi czas potrafią zaabsorbować. Ponadto drewniane zabawki dla dzieci są bardzo trwałe i bezpieczne, pod warunkiem, że posiadają niezbędne atesty, i są odpowiednie zarówno kilkumiesięcznych szkrabów jak i kilkulatków.
pixel