Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2018-12-10

Helikopter, samochód a może robot? Co kupić chłopcu jako prezent

Grudzień to czas prezentów. W niektórych rodzinach to wręcz maraton! Jeśli obok prezentów na Mikołaja oraz tych kupowanych pod choinkę przyjdzie nam szykować podarki imieninowe czy urodzinowe, to sklep z zabawkami staje się niemal naszym drugim domem. Tak się już utarło, że przychodzenie w grudniu w gości z pustymi rękami to jakoś tak nie bardzo...  A już na pewno nie tam, gdzie mieszkają dzieci. To one najbardziej czekają na prezenty i ostatni miesiąc roku wydaje im się niekończącym się pasmem przyjemności...

Jaki prezent na święta dla chłopca?

Stając przed koniecznością zakupu prezentu dla chłopca zawsze rozważamy sięgnięcie po nieśmiertelne klasyki - pojazdy, klockizabawki poruszane zdalnie albo figurki ulubionych superbohaterów. Wybór powinniśmy uzależnić od wieku oraz zainteresowań obdarowywanego, pamiętając przy tym, że im chłopiec młodszy, tym bardziej restrykcyjne normy bezpieczeństwa spełniać powinna kupowana mu zabawka. Każdy prezent dla dziecka powinien być przede wszystkim... prezentem dla dziecka. Nie zastanawiajmy się, co spodobało by się jego rodzicom, albo - co gorsza - nie bierzmy pod uwagę własnych preferencji. Nie idźmy tropem "praktycznych prezentów". Możemy za to zrobić wywiad środowiskowy i przepytać rodzinę chłopca na okoliczność jego pasji albo zorientować się, co jest aktualnie modne - czym bawią się "wszyscy". Bo zapewne nie mamy pojęcia, która kreskówka, fabuła czy gra komputerowa podbija aktualnie nieletnie męskie serca. Prezenty mikołajowe i prezenty na gwiazdkę powinny być naprawdę wypasione - lepiej kupić jedną droższą i atrakcyjniejszą zabawkę, niż kilka byle jakich. 

Typowe chłopięce zabawki

Spośród typowo chłopięcych zabawek zawsze warto wybrać coś z kategorii pojazdy. To bardzo pojemna kategoria. Znajdziemy tu nieśmiertelne resorówki, wszelkie modele samochodów, samolotów czy statków - od pojazdów służb specjalnych czy miejskich, przez auta pracujące na budowie, po maszyny będące replikami bajkowych bohaterów i pojazdów. Także w tej kategorii znajdziemy pojazdy przeznaczone do użytku przez małych sportowców. Doskonałym prezentem na święta będą rower, hulajnoga albo rolki czy wrotki. 
Warto sięgnąć po nieśmiertelne klocki Lego, z których ucieszy się każdy chłopiec bez względu na wiek, ale także - w przypadku najmłodszych - tradycyjne klocki drewniane i obrazkowe, a w przypadku starszych amatorów budowania, klocki magnetyczne.  
Świetnym rozwiązaniem prezentowego dylematu będzie zakup zabawki zdalnie sterowanej. Obok zabawek jeżdżących (samochód wyścigowy, czołg, robot) mamy do dyspozycji zabawki latające, a wśród nich, zdobywające coraz większą popularność, drony. Dron to prezent dla dziecka, ale często także dla jego taty. Jeśli więc wiemy, że na prezenty mikołajowe dla chłopców czekają w naszej rodzinie także całkiem duzi chłopcy, możemy zafundować im Quadrocopter.
Co ważne, prezent dla dziecka powinien być atrakcyjnie zapakowany. Emocje towarzyszące rozdzieraniu papieru prezentowego albo dokopywaniu się do zawartości pudełka są nie do przecenienia. 

A może coś edukacyjnego?

Prezenty mikołajkowe dla chłopców oraz prezenty na gwiazdkę zaleźć można także wśród zabawek edukacyjnych. Należą do nich wspomniane już klocki, ale także maty edukacyjne dla niemowląt, maty taneczne czy zabawki interaktywne. Walory edukacyjne mają także zabawki kreatywne jak ciastolina czy zabawki do samodzielnego montażu -  w tym ostatnim przypadku celować możemy w wielopoziomowe garaże czy kolejki i tory.

Oferta zabawek na mazakzabawki.pl

Ogromny wybór zabawek dla chłopców w sklepie https://www.mazakzabawki.pl/
znacznie ułatwia poszukiwania idealnego prezentu na święta.To właściwie ostatnia chwila, żeby podjąć poszukiwania. Prezenty gwiazdkowe, podobnie jak mikołajowe, powinny jeszcze mieć czas na ukrywanie się w szafie, a dzieci - na ich poszukiwanie, potrząsanie pięknie opakowanymi pudłami i zgadywanie ich zawartości.
Mazak Zabawki to prawdziwa kopalnia prezentów! Oferta jest perfekcyjnie posegregowana i starannie opisana. Tu na pewno znajdziesz odpowiedź na pytanie co kupić chłopcu jako prezent.
pixel