Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2018-10-18

Drewniane klocki dla dziecka a lego, co będzie lepszym wyborem?Klocki to wspaniały pomysł na prezent dla dzieci. Rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne, pomagają w nauce logicznego myślenia oraz rozpoznawania kolorów i kształtów, a przede wszystkim dostarczają mnóstwo frajdy. Na rynku znajdziemy ogromną gamę klocków dla dzieci. Najbardziej lubiane przez dzieci są klocki drewniane i klocki LEGO. Jakie klocki będą najlepsze?


Klocki drewniane na pierwsze klocki dla dziecka

Drewniane klocki to zabawki, które miał chyba każdy. Wykonane z ekologicznego materiału, bez sztucznych tworzyw i niebezpiecznych barwników to najlepsze zabawki dla dzieci w różnym wieku. Już niemowlęta mogą bawić się drewnianymi klockami, budując najprostsze konstrukcje, i ciesząc się ich kolorami oraz kształtami. Tego typu drewniane klocki konstrukcyjne rozwijają sprawność rączek dziecka oraz wyostrzają zmysł koncentracji.

Godne polecenia zabawki dla dwulatka to klocki konstrukcyjne drewniane Smily Play, z których można wybudować wiele ciekawych elementów. Alternatywą dla klocków konstrukcyjnych może być pociąg z klockami Smily Play – zestaw składa się z 19 elementów oraz lokomotywy i wagoników. To świetna zabawka dla dziecka, która uczy układania, budowania i ciągnięcia.

drewniane klocki


Klocki LEGO dla każdego

Klocki LEGO nigdy nie wychodzą z mody. To edukacyjne klocki, które łączą pokolenia. To zabawka, którą bawiły się i bawią nie tylko dzieci, ale także dorośli. To klocki, dzięki którym można świetnie spędzić czas w miłym gronie. Możemy wybierać klocki spośród licznych kolekcji LEGO. Dla najmłodszych można kupić kolorowe klocki DUPLO. To klocki adresowane już do dzieci w wieku 1,5 roku. Pomagają w nauce kształtów i kolorów, stymulują wyobraźnię i pobudzają kreatywność. Dla starszych dzieci można znaleźć wiele kolekcji klocków – LEGO City, LEGO Technic, LEGO Creator – zazwyczaj są to tematyczne zestawy klocków pozwalające na tworzenie środków transportów, różnego rodzaju postaci i budynków. LEGO Friends to kolekcje specjalne dla dziewczynek w wieku 5-8 lat, z których można wybudować m.in. kawiarnię, domek dla lalek i sklep z akcesoriami. Dla dziewczynek w wieku przedszkolnym świetną zabawę zapewnią klocki LEGO Disney Princess – zestawy wprowadzające w świat baśni i bajek, np.: „Arielka i magiczne zaklęcie”, „Przygoda Elzy na targu” czy „Zamkowa sypialnia Roszpunki”. Również LEGO dla chłopców to zestawy typu: Star Wars, Batman, Ninjago i Super Heroes.

Klocki dobrane do wieku dziecka

Bez względu na to, czy kupimy dziecku drewniane klocki konstrukcyjne, czy tematyczne klocki LEGO, tego typu zabawki zawsze będą dobrym wyborem zakupowym. Dla najmłodszych dzieci doskonałym prezentem będą drewniane klocki wykonane z naturalnego materiału. Ich wielkość jest na tyle bezpieczna, że nie musimy się obawiać o zadławienie i połknięcie jakiegoś elementu. Drewniane klocki to dobrym pomysł na pierwsze klocki edukacyjne, które uczą kształtów i kolorów. Mogą szybko się znudzić przedszkolakom i dzieciom w wieku szkolnym, dla których najlepszym wyborem będą klocki LEGO City, LEGO Technic czy LEGO Ninjago. Zestawy klocków LEGO mogą być niezapomnianych prezentem na specjalną okazję, zatem warto odłożyć kilkadziesiąt złotych, aby zapewnić dużo frajdy młodym konstruktorom. Poszczególne klocki LEGO dostosowane są odpowiednio do wieku. Każde pudełko oferuje inne rozwiązanie konstrukcyjne, to nowa podróż po krainie LEGO.

pixel