Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2018-05-07

Bujaczki Fisher Price - czy warto je stosować?

Spis treści

Jak wyglądają bujaczki Fisher Price?
Jakie funkcje posiadają?
Bujaczki a rozwój dziecka
Od kiedy można je stosować?
Fotel, bujak i zabawka w jednym

Bujaczek Fisher Price
to niezbędne wyposażenie każdej wyprawki dla niemowlaka. Warto mieć ten gadżet w domu, bo ułatwia życie wszystkim rodzicom. Jest bardzo lekki, łatwy w transporcie i przede wszystkim zajmuje mniej przestrzeni od tradycyjnej kołyski. Leżaczek bujaczek Fisher Price to wspaniałe miejsce do zabawy i drzemki dla dziecka.


Jak wyglądają bujaczki Fisher Price?

Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-28124-Fotelik-bujaczek-CMR10-Fisher-Price.html

Fisher Price – wiodący producent na rynku zabawek edukacyjnych oferuje wielofunkcyjne bujaczki dla dzieci.  Bujaczki dostosowane są do wielu potrzeb maluchów – m.in. mają opcję leżenia i huśtania. Składane, przenośne i do tego kołyszące gadżety Fisher Price są wygodnym miejscem odpoczynku dla każdego niemowlaka.

Leżaczek bujaczek Fisher Price posiada odczepiany pałąk z dwiema zabawkami do trącania, regulowany kąt nachylenia siedziska i funkcje wibracji. Bujaczki Fisher Price są bardzo kolorowe – na szczególną uwagę zasługuje model w tematyce lasu tropikalnego. Mają wygodne i miękkie obszycie, które z łatwością możną ściągnąć, wyprać i wyprasować. 

Bujaczki Fisher Price zachwycają nowoczesną antypoślizgową konstrukcją. Wszystkie bujaczki posiadają regulowane i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, dzięki którym maluch nie wysunie się podczas drzemki.


Jakie funkcje posiadają?W pierwszych miesiącach życia bujaczek Fisher Price sprawdzi się jako wygodna i przenośna  kołyska dla niemowlaka. Bujanie w tym gadżecie zapewni mu spokojny i bezpieczny sen. Ułatwi pogodzenie opieki nad dzieckiem z codziennymi obowiązkami, np. gotowaniem obiadu w kuchni, sprzątaniem salonu, etc.

Leżaczki Fisher Price mają możliwość zablokowania bujania, aby nakarmić dziecko, a ich konstrukcja jest regulowana na dwóch poziomach. Przydatna jest również funkcja składania leżaczka. Bujaczek Fisher Price można zabrać ze sobą wszędzie w podróż, np. na wakacje –  aby dziecko ukoić do snu, a rodzicom dać chwilę wytchnienia.

Bujaczki Fisher Price mają specjalny przycisk, który uruchamia funkcję wibracji, co dodatkowo ucisza dziecka i pozwala mu szybko zasnąć. Niektóre modele wyposażone są pozytywkę – wesołe melodyjki wspomagają rozwój słucha niemowlaka i uspokajają przed snem.

Największą zaletą bujaczków Fisher Price jest to, że „rosną” wraz z maluchem. Bujaczki sprawdzą się także w wieku przedszkolnym – gdy dziecko podrośnie można je zmontować w stacjonarny fotelik Fisher Price.

Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-28124-Fotelik-bujaczek-CMR10-Fisher-Price.html


Bujaczki a rozwój dzieckaDzieci od narodzin uwielbiają być kołysane. Specjaliście podkreślają, że bujanie ma wiele ważnych aspektów dla rozwoju niemowlaka. Jednym z nich jest kształtowanie i stymulowanie zmysłu równowagi i koordynacji ruchowej. Jeżeli dziecko jest często kołysane, to skutkuje szybszym rozwojem umiejętności chodzenia.

Bujaczki Fisher Price pozwalają dziecku na codziennie doświadczanie różnorodnych bodźców ruchowych, co pozwala na ćwiczenie równowagi, na wzmacnianie mięśni całego ciała i wspomaganie procesu koncentracji uwagi. Bujanie jest szczególnie zalecane niemowlętom z obniżonym napięciem mięśniowym, bo wycisza i uspokaja emocje. Pediatrzy zgodnie twierdzą, że dzieci, które są huśtane lepiej rozwijają się emocjonalnie i intelektualnie. Ponadto bujanie w leżaczku buduje więź z rodzicem. Jest przyjemną formą aktywności dla niemowlaka, którą pamięta jeszcze z życia płodowego.
Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-28124-Fotelik-bujaczek-CMR10-Fisher-Price.html
Od kiedy można je stosować?Bujaczki leżaczki Fisher Price przeznaczone są dla dzieci o wadze od 3 do 18 kg. To dla niemowląt wspaniałe miejsce do bujania i drzemki po karmieniu. Niektóre modele można używać już od kilku miesięcy po narodzinach dziecka aż do wieku przedszkolnego. Specjaliście zalecają jednak, aby przez pierwsze miesiące życia nie wkładać dziecka do bujaczka zbyt często. Gdy maluch zaśnie w leżaczku, mama powinna przenieść malca do łóżeczka z wygodnym materacem. Bowiem nie powinno w nim przebywać w pozycji leżącej dłużej niż godzinę dziennie. Dotyczy to szczególnie noworodków, dla których niezbyt bezpieczną pozycją jest ułożenie ciała w kształcie litery C.

Zatem najlepiej wprowadzać bujaczek najwcześniej od 3 miesiąca życia. Niektóre bujaczki Fisher Price mogą być wprowadzone w ruch samodzielnie przez dziecko, zatem sprawdzają się u maluchów, które mają minimum 6 miesięcy. Inne będą wygodniejsze dla dzieci, które ważą do 9 kg, kiedy trzeba je położyć spać i wyciszyć. Jeżeli konstrukcja leżaczka jest solidna, bezpieczna i obszerna, to taki gadżet posłuży dla dzieci do 9 lub 12 miesiąca.


Fotel, bujak i zabawka w jednym
Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-28124-Fotelik-bujaczek-CMR10-Fisher-Price.html

Fisher Price oferuje gadżet 3w1 (bujaczek, huśtawkę i fotelik), który można stosować od narodzin do wieku przedszkolnego. Bujaczek Fisher Price to gadżet wielofunkcyjny – sprawdzi się jako fotel do karmienia małego dziecka, bujak do kołysania malucha oraz kolorowa zabawka, która przyciągnie uwagę na dłuższy czas.

Na pałąku bujaczka znajdują się dwie aktywizujące zawieszki, które zachęcają malca do wyciągania ku nim rączek. To nie tylko wspaniała zabawa dla dziecka, ale także nauka chwytania i rozwoju sprawności manualnej.  Dla niemowląt to także wygodne siedzisko podczas karmienia i bezpieczne miejsce bujania. Dla starszych dzieci fotelik Fisher Price przekształca się w bujaczek dla dziecka (do 18 kg), w którym może się huśtać i bawić do woli.

Bujaczki Fisher Price to doskonałe rozwiązanie w pierwszym roku życia dziecka. Nie tylko świetna alternatywa dla kołyski, umożliwiająca harmonijne bujanie i stymulowanie rozwoju motoryki, ale także wygodny leżaczek, w którym malec może odpoczywać, bawić się i obserwować mamę zajętą w tym czasie obowiązkami domowymi. Łatwe w obsłudze i transportowaniu bujaczki mogą być stałym wyposażeniem wielu wyjazdów rodzinnych. Bujaczki Fisher Price szybko ukoją do snu każdego szkraba.

pixel