Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki prosto z bajek – dlaczego dzieci tak bardzo chcą je mieć?

2018-04-27

Spis treści

Najpopularniejsze zabawki z bajek
Dzieci lubią bajkową rzeczywistość
Nie tylko z bajek ale i z… gier
Czy warto kupować takie zabawki?
Ile kosztują zabawki z bajek?
Bajki to nieodłączny element życia dziecka. Bohatera z ekranu czy z kart książeczek ma każde dziecko. Dotyczy to dwu czy trzylatków jak i dzieci chodzących do szkoły. Dzieci widząc danego bohatera w telewizorze przywiązują się do niego i oprócz tego, że często chcą być takie same, chcą również tę postać posiadać.

Czy zabawki z bajki to coś złego?

Absolutnie nie, pod warunkiem, że dokonujemy rozważnego i przemyślanego zakupu.

Najpopularniejsze zabawki z bajekObecnie na rynku znaleźć można gadżety związane niemal z każdą bajką. Warto jednak dobrze rozeznać się w ofertach sklepów i wybrać najlepsze opcje. Wybór jest ogromny. Ulubionego bohatera dziecko może mieć na ubraniu, na zastawie jadalnianej, pościeli, ręczniku, plakacie, artykułach plastycznych, a także na plecaku czy firance. Jednak nic tak nie cieszy dzieci jak zabawki.

Do najpopularniejszych zabawek z bajek zaliczają się maskotki i figurki. Podobizna świnki Peppy, Chase’a, Marshalla czy Skye z Psiego Patrolu to idealny kompan do przedszkola, na spacer jak i najlepszy towarzysz dodający otuchy w nocy. Z kolei figurki i lalki to niezliczony szereg zabaw ograniczony jedynie wyobraźnią dziecka. Często figurki z danej bajki przedstawiają określoną scenę, posiadają wiele dodatkowych akcesoriów, a także inne występujące w fabule postacie.

Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-25708-Peppa-Domek-Akcesoria-Figurka-05138.html


Do chętnie wybieranych zabawek z bajek zaliczyć należy także puzzle i gry dla dzieci. To kategorie, które silnie rozwijają zdolności manualne, kształcą, motywują i integrują. Gry dla dzieci kochają zarówno same dzieci jak i ich rodzice, bo jest to rzecz służącą przez bardzo długi okres czasu.

Dzieci lubią bajkową rzeczywistośćJacy bohaterowie cieszą się największą popularnością? Wśród młodszych dzieci prym wiedzie Świnka Peppa, Tomek i Przyjaciele oraz Teletubisie.
Przesympatyczna Peppa, jej rodzina i przyjaciele to 5-minutowe proste historie przystosowane do posiadanej przez przedszkolaków wiedzy i możliwości poznawczych. Dzięki temu dzieci oglądając Peppe uczą się zachowań w danej sytuacji. Świnka Peppa zabawki to głównie maskotki, figurki i puzzle dla różnych kategorii wiekowych.

Tomek i przyjaciele, to bajka, która na pierwszy rzut oka wydawać mogłaby się tylko dla chłopców. Rzeczywistość jednak pokazuje, że dziewczynki również kochają lokomotywy. Tomek i przyjaciele to piękna historia przyjaźni, gdzie akcent kładziony jest na takie wartości jak: pracowitość, szczerość i umiejętność wyciągania wniosków z przebytych doświadczeń. Zabawki Tomek i Przyjaciele to przede wszystkim figurki lokomotyw i tory na których Tomek, Gabryś, Piotruś, Kuba i wielu innych kompanów przeżywa niesamowite przygody.

tomek i przyjaciele

Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-23695-Przygoda-z-Wezem-Tomek-i-Przyjaciele-CDM88.html


Z kolei Teletubisie to bajka ciesząca się niemalejącą popularnością od ponad 20 lat. Serial powstał w 1997 roku i dla wielu dzieci stanowił pierwszy kontakt ze światem filmu i fantazji. Fabuła została dostosowana do najmłodszej widowni, a sami bohaterowie wizualnie przypominają dzieci. Teletubisie to postacie o dużych oczach, szerokich uśmiechach z charakterystyczną dla najmłodszych widzów wymową (seplenienie, ograniczony zasób słownictwa, przeinaczanie słów). Dzięki temu dzieci czują bliskość z Teletubisami i przywiązują się do nich jak do przyjaciół, a Teletubisie zabawki w postaci maskotek i figurek cieszą się ogromną popularnością.
Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-25071-My-Little-Pony-Kucyki-Cheerliee-A9335-A8208.html


Dla dzieci przedszkolnych jak i dla uczniów klas wczesnoszkolnych najważniejsi bohaterowie pochodzą z bajek My Little Pony i Psi Patrol. Kucyki Pony w każdym odcinku podejmują walkę ze złem i zawsze służą wsparciem i pomocą. Swoich widzów koniki uczą empatii, odwagi w nowych, nieznanych sytuacjach oraz właściwego postępowania w trudnych dla dziecka chwilach. Zabawki My Little Pony to w dużej mierze figurki kucyków, zestawy figurek, puzzle oraz gry dla dzieci.

Natomiast Psi Patrol to wartka akcja, gdzie nie brakuje emocji, wrażeń ani technicznych nowinek. Pieski z Patrolu dowodzonego przez Rydera niosą pomoc każdemu kto jej potrzebuje. Jak głosi jedno z mott serialu: „żadna praca nie jest zbyt duża, a żaden pies zbyt mały”. Dzieci uczą się, że bez względu na wiek zawsze mogą znaleźć sposób by pomóc swym najbliższym. Zabawki z Psim Patrolem to figurki piesków same bądź w zestawach, puzzle dla różnych kategorii wiekowych oraz klocki.

Nie tylko z bajek ale i z… gierTechnologia towarzyszy każdemu na co dzień. Świat komputerów, tabletów czy telefonów nie jest obcy przedszkolakom, a dla uczniów szkół sprzęty te stanowią codzienność. Dlatego też dużą popularnością cieszą się gry, a zwłaszcza Minecraft. Minecraft wśród rodziców wzbudza mieszane uczucia, ale po zapoznaniu się z tym światem można odkryć, że to świetne narzędzie edukacyjne. Nie bez powodu nazywa się ją kreatorem światów bądź wirtualnym Lego.


minecraft Lego

Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-38454-Klocki-LEGO-Minecraft-21140-Kurnik.html

Producenci zabawek nie mogli przejść obojętnie wobec tak ogromnego zainteresowania i sukcesu gry. Dlatego też obecnie na rynku można spotkać wiele pozycji zabawek nawiązujących do fabuły. Oprócz figurek dostępne na rynku są klocki z serii Lego Mincecraft. To doskonała propozycja zabawki nie tylko dla fanów gry. Klocki z tej serii można łączyć na wiele różnych kombinacji co pięknie rozwija kreatywność i zdolności manualne dzieci. 

Czy warto kupować takie zabawki?Zabawki z ulubionymi bohaterami stanowią uzupełnienie zabawy. Dzieci świat bajki mogą przenieść na domowy dywan czy podwórko. Ponadto zabawki z bajki wspomagają rozwój fantazji i pozwalają na poczucie się przez dziecko bohaterem. Pozytywne emocje i zachowania danego bohatera dzieci przenoszą na codzienne relacje z rówieśnikami, a także chętniej pomagają dorosłym.

Ponadto popularne w danej chwili zabawki z bajek pozwalają dziecku na mocniejszą identyfikację z grupą rówieśniczą. Dzielenie podobnych zainteresowań i często posiadanie tych samych rzeczy ułatwia dzieciom nawiązywanie nowych znajomości i utrwala już te istniejące. Dlatego też jak zostało to już wspomniane warto kupować zabawki z bajki ale należy robić to z głową i nie gonić jedynie za modą.

Ile kosztują zabawki z bajek?Decydując się na kupno danej zabawki często decydującym czynnikiem jest cena. Czy to dobre podejście? Nie do końca. Cena w obecnych czasach nie zawsze idzie w parze z jakością. Wiele firm opierając się na panujących trendach zawyża ceny produktów nie przekładając tego na wykonanie. Często zabawki z bajki posiadające licencję są zdecydowanie trwalsze i solidniejsze niż inne podobne produkty.


Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-40030-Puzzle-100-el-Wissper-i-przyjaciele-Trefl.html

W ostatecznym rozrachunku taka zabawka pomimo wyższej początkowej ceny jest korzystniejszą opcją bo dziecko będzie dłużej z niej korzystać. Wiele dobrych jakościowo i cenowo produktów posiadają firmy Hasbro i Trefl. Hasbro posiada ogromną bazę figurek, lalek oraz gier dla dzieci, z kolei Trefl to królestwo dla fanów puzzli.


Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
pixel