Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

W co przebrać dziecko na bal przebierańców? Kilka propozycji

2018-05-18


Bal przebierańców
w szkole i w przedszkolu to jedna z najatrakcyjniejszych imprez. Najczęściej bal przebierańców urządzany jest w karnawale. Zdarza się jednak, że placówka edukacyjna częściej decyduje się na tego rodzaju przedsięwzięcie. Jeśli bal przebierańców, to oczywiście muszą być odpowiednie stroje!


Niech ta miła, przepełniona muzyką impreza będzie dla dziecka naprawdę wspaniałym przeżyciem.


Strój na szkolny bal przebierańcówChyba większość z nas lubi wracać pamięcią do dzieciństwa i tak przyjemnego wydarzenia, jak bal przebierańców. Patrząc na stare zdjęcia przypominamy sobie, jak to było, kiedy w naszym życiu liczyła się tylko beztroska zabawa. Kolorowe fotki z przyjaciółmi sprawiają, że choć na chwilę przenosimy się do czasów dzieciństwa.

Czas przedszkolny i szkoła są niezmiernie ważnymi etapami w życiu każdego człowieka. Warto zadbać, by każde takie wydarzenie było wyjątkowe i niesamowite. Jak zatem dopasować strój na bal przebierańców do potrzeb dziecka? Uwaga! Nie ma w tym nic trudnego!

Dlaczego?

Ponieważ dziecko najczęściej samo mówi o tym, za kogo chce się przebrać. A propozycji może być naprawdę wiele. Bardzo dużo zależy od tego, co jest aktualnie na topie. Chodzi oczywiście o bajki, filmy, piosenki, wierszyki, książki, popularne zabawki itp. Dzieci już od najmłodszych lat przejawiają swój gust i osobowość. W tym kontekście warto zadbać o taki strój, który spełni wszystkie potrzeby dziecka. Ponadto trzeba podkreślić, że strój na bal przebierańców powinien być wygodny i rozmiarowo dopasowany do sylwetki. Liczy się przede wszystkim wygoda. Nie wszyscy rodzice wiedzą, jak w ogóle wygląda bal przebierańców.

Najczęściej zatrudniony jest animator, którego zadaniem jest przeprowadzenie rozmaitych zabaw dostosowanych do wieku i możliwości dzieci. Najczęściej jednak są to zabawy ruchowe, których tłem stanowią popularne przeboje. Taka forma zabawy umożliwia nie tylko spożytkowanie energii, lecz także wprawia w naprawdę wesoły nastrój. Strój na bal przebierańców nie może zatem ograniczać ruchów. Ponadto niewygodne przebranie może być niebezpieczne dla dziecka. Kolejną kwestią jest oczywiście materiał, z którego wykonany jest ubiór na bal szkolny. Zadbajmy o to, aby materiał ten był naturalny i pozwalający skórze oddychać. W sali balowej będzie dziecku przede wszystkim gorąco. W związku z tym, jeśli to możliwe, unikajmy przebrań za pluszowe zwierzątka.

Wróżka i pirat na urodzinowe przyjęcieBal przebierańców odbywać się może nie tylko w placówce przedszkolnej i szkolnej, lecz także na urodzinach. Modne jest dzisiaj huczne obchodzenie urodzin przez dzieci. Takie przyjęcia odbywają się najczęściej w sali zabaw. Jak taka impreza wygląda w praktyce? Zazwyczaj to jubilat wybiera tematykę urodzin. Może to być chociażby impreza pod tytułem „Wróżki i piraci”. Stroje powinny więc odzwierciedlać charakter przyjęcia urodzinowego.

strój na bal wróżka
Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-27198-Stroj-Karnawalowy-Rozowa-Wrozka.html


Jeżeli nie mamy pomysłów na strój, zawsze możemy go wypożyczyć. Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących wypożyczenie profesjonalnego stroju. Pamiętajmy jednak o tym, by takie przebranie wypożyczyć w miejscu już sprawdzonym. Jeśli chcemy sami przygotować taki strój, także nie powinno być problemu. Wystarczy zadbać o odpowiednie akcesoria. 

strój piratki
Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-14474-Stroj-Karnawalowy-Upiorna-Piratka-104-cm.htmlIdealne przebranie dla dziewczynkiNauczycielki w przedszkolu i w szkole z pewnością potwierdzą: na każdym balu przebierańców co druga/trzecia dziewczynka to księżniczka. Akurat strój dla dziewczynki nie jest zazwyczaj kłopotem dla rodziców. Piękna sukienka i korona – praktycznie to wystarczy. Warto jednak pamiętać, że księżniczek było wiele. Dlatego też można pokusić się o konkretny styl w tym przebraniu.

strój na bal krówlewna śnieżka

Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-33069-Stroj-karnawalowy-Krolewna-Sniezka-140-cm.html

Przykładem jest strój Śnieżki lub Kopciuszka. Współczesne bajki potrafią jednak zaskoczyć. Nie zdziw się, jeśli Twoja córeczka nagle zapranie być kucykiem – księżniczką Twilight Sparkle. Drogi Rodzicu, jeżeli nie chcesz być zaskoczony – bądź zawsze na czasie z ulubionymi bajkami dziecka.

Strój dla małego komandosaW kwestii przebrań dla chłopców jest nieco trudniej. Wśród chłopców, mało który wybierze strój księcia. Najczęściej chłopcy przebierają się za żołnierza, ducha, pirata, policjanta, strażaka czy super bohatera. Zatem grupa chłopców wygląda na balu nieco bardziej zróżnicowanie.

strój żołnierza
Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-33087-Stroj-karnawalowy-sily-specjalne-104cm.html

Nie zapominaj o szczegółach!Strój na bal przebierańców dopełniają dodatkowe akcesoria. Przykładem może być diadem księżniczki czy karabin na kulki lub kapiszony. Z jakich powodów szczegóły są tak istotne? Po pierwsze wzbogacają przebranie. Po drugie umożliwiają dziecku wejście w rolę. Jakie jeszcze elementy mogą dopełnić strój na bal przebierańców? Dodatkową atrakcją jest malowanie twarzy z użyciem specjalistycznych i bezpiecznych dla zdrowia mazaków oraz farb.

Charakteryzacja twarzy sprawdzi się przy takich przebraniach, jak: kotek, motyl, kwiatek czy piesek. Dokończeniem stylizacji są oczywiście torebki, buciki, miecz czy inny element stroju. Nie wyobrażamy sobie przecież rycerza bez tarczy i miecza. Odpowiedni strój na bal przebierańców to podstawa, lecz akcesoria nadają przebraniu konkretny charakter.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixel