Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Polecane zabawki dla pięciolatka

2017-11-15
Spis treści artykułu Zabawki

Polecane zabawki dla pięciolatka


Pięciolatek to dorosły gość! Wszędzie wejdzie, zewsząd zjedzie, po wszystkim skacze, na wszystkim jeździ. Jest sprawny, sprytny, ma wyczucie przestrzeni i poczucie równowagi. Lubi rywalizować i udowadniać światu, że jest najlepszy. Tylko dać mu rower albo hulajnogę tudzież wypuścić na plac zabaw: będzie przemieszczał się z prędkością światła i wszędzie będzie go pełno.

A kiedy wróci do domu, sam zdejmie buciki, kurtkę i czapkę, nałoży pantofle, umyje ręce i zażąda jedzenia. I będzie jadł sam: motoryka mała jest już na tyle rozwinięta, że odpiął i zapiął guziki, zje łyżką i widelcem, jest szansa, że nie wyleje soku.

Potem jeszcze dokładka (po takim brykaniu na placu zabaw to nie dziwne) i można odpocząć. Odpocząć bawiąc się. Pięciolatek w miarę sprawnie rysuje i koloruje, wycina i lepi z plasteliny.

Uwielbia kocki (także te drobne, konstrukcyjne), zabawki manipulacyjne wymagające skręcania, przewlekania, wbijania, klejenia, łączenia. Jeśli posadzimy go na dywanie albo przy stole i damy mu tego rodzaju zabawki, jest szansa na chwilę bezruchu. Jak długą? A, to zależy…

Zabawki interaktywne


Dziecko pięcioletnie to wulkan energii, z którym trzeba się umiejętnie obchodzić: kiedy trzeba – aktywizować, potem zaś – wyciszać. Taka naprzemienna aktywność jest warunkiem w miarę stabilnego funkcjonowania zarówno w domu jak i w przedszkolu. Dobrym rozwiązaniem dla ruchliwych maluchów są zabawki interaktywne.

Pięciolatek naprawdę wejdzie już z nimi w interakcję. Z zaciekawieniem posłucha czytanej przez misia bajki, podejmie wyzwanie reagowania na polecenia w języku angielskim, nauczy się z piosenki.

Wszystkie zadania zlecane przez interaktywną lalkę, pieska czy laptop będzie traktował jak zadania, w których musi udowodnić, że da radę. Teraz właśnie można dziecku zaproponować interaktywne puzzle i mapy: to połączenie zabawek interaktywnych z edukacyjnymi.

Interaktywna mapa świata zabawka

Zabawki edukacyjne


Dobrym pomysłem będzie także tablet edukacyjny, po który równie chętnie sięgnie i dziewczynka, i chłopczyk. Ilość funkcji takiego urządzenia jest zaskakująca. Z jego pomocą rezolutny pięciolatek zmierzy się z zadaniami z zakresu języka, matematyki czy logiki.

Tablet edukacyjny

Pięcioletnim dzieciom warto proponować rozmaite zestawy naukowe, objaśniające zjawiska fizyczne, chemiczne czy biologiczne. Ciekawe są zabawki rozjaśniające tajniki pracy archeologa czy lekarza.

Takie zabawki edukacyjne sprawiają, że dziecko odkrywa świat w ten sam sposób, w jaki robi to naukowiec: eksperymentując.

Świat eksperymentów dla początkujących

Źródło; http://www.mazakzabawki.pl/product-pol-38106-Swiat-eksperymentow-dla-poczatkujacych-Ranok.html

Kolorowanki pierścionki zabawka dla dziewczynki

Źródło; http://www.mazakzabawki.pl/product-pol-34578-Zestaw-maly-doktor-lekarz-DVH14-Fisher-Price.html

Dziewczynki chętnie sięgną po zabawki kreatywne typu DIY (do it yourself – zrób to sama!). Tego rodzaju zabawki nie tylko wspomagają rozwój zdolności manualnych, ale także uczą wyczucia stylu i smaku.

 

Kolorowanka dla dziewczynki

Zasady wyboru zabawek


Jak w każdej grupie wiekowej, także i wśród pięciolatków zdarzają się dzieci, które wszystko wkładają do buzi i rozbierają na części. Kupując zabawki dla pięcioletnich urwisów trzeba pamiętać o ich bezpieczeństwie.

To dzieciaki mobilne i bardzo ruchliwe, jeśli więc planujecie kupić rower czy hulajnogę, to koniecznie w zestawie z kaskiem i ochraniaczami. Jeśli stawiacie na zabawki kreatywne, zawsze zwracajcie uwagę na to, czy zestaw koralików albo innych materiałów do wykonywania dziecięcego rękodzieła artystycznego jest odpowiednio duży, żeby dookoła stołu mogła zasiąść cała ekipa twórczych pięciolatków.

I jeszcze jedno: pięciolatki nie mają podzielnej uwagi, za to mają kłopoty z podejmowaniem decyzji - nie zasypujcie ich więc kilkoma zabawkami naraz. Dawkujcie zabawki edukacyjne, interaktywne i kreatywne po trochu.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel