Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Najciekawsze propozycje puzzli dla dzieci

2018-04-27
Spis treści:puzzle zabawki dla dzieci

Puzzle dla dzieci – od kiedy kupić?

Układanki magnetyczne

Efektowne puzzle 3D

Puzzle piankowe dla najmłodszych

Postacie z bajek w puzzlach

Zwróć uwagę na bezpieczeństwo i atesty

Zabawka edukacyjna, która rozwinie umysł Twojego dziecka

Rynek zabawek w obecnych czasach jest bardzo rozbudowany. Producenci prześcigają się w nowatorskich rozwiązaniach i proponują małym klientom coraz to nowsze rzeczy. Jednak w dziale zabawek bez względu na panujące trendy miejsce na podium już od wielu lat zajmują puzzle. Choć ich struktura może się różnić zarówno pod względem materiału z jakiego zostały wykonane, ilości elementów jak i sposobu ich budowania, to puzzle dla dzieci to świetny pomysł prezentu, który będzie cieszył dziecko przez długi okres czasu.


Puzzle dla dzieci – od kiedy kupić?


Puzzle to przykład produktu dla dziecka w każdym wieku. Trzeba jedynie odpowiednio go dobrać. Dla małych dzieci puzzle muszą posiadać niewielką ilość elementów. Wybierając pierwsze zestawy dobrym rozwiązaniem są puzzle dwu- i trzyelementowe, które przedstawiają naturę albo świat zwierząt, czyli to co dziecku najbliższe. Zatem, by puzzle dla dzieci stanowiły ciekawą formę zabawy muszą być dostosowane do wieku i zainteresowań dziecka. To dwa najważniejsze czynniki zapewniające sukces i zachęcające dziecko do takiej formy zabawy.

Na sklepowych półkach znaleźć można układanki przeznaczone dla dzieci już od 2 roku życia. Jednak pamiętajmy, że każde dziecko jest inne i rozwija się w nieco innym tempie. Dlatego próby zabawy z puzzlami warto zacząć podejmować już około 18 miesiąca życia dziecka. Jeśli nie zainteresuje się nimi na początku nie zmuszajmy malca, po prostu wróćmy do zabawy za jakiś czas.


puzzle dla dzieci

Układanki magnetyczne


Jedną z dostępnych opcji na rynku są układanki magnetyczne, które można dostać w wielu różnych wariantach. Puzzle magnetyczne układa się na specjalnych tablicach dzięki czemu taką zabawkę możemy z powodzeniem zabrać do samochodu czy innego środka transportu komunikacyjnego. Układanki magnetyczne można łączyć albo tak jak w instrukcji i tworzyć określone osoby bądź rzeczy albo popuścić wodze fantazji i stworzyć zupełnie coś nowego i oryginalnego. To rozwiązanie bardzo dobre dla rozwoju kreatywności u dziecka. 

Efektowne puzzle 3DCiekawą propozycją dla fanów układanek są także puzzle 3D. Przy ich układaniu dziecko ćwiczy nie tylko koncentrację, spostrzegawczość i precyzję ale także rozwija wyobraźnie. Efekt końcowy jaki dają puzzle 3D to ogromna satysfakcja i zachęta do dalszej zabawy. Puzzle 3D dostępne są w różnych ilościach i wielkościach elementów. Układanki przestrzenne mogą być wykonane z tektury bądź z drewna.

Zwłaszcza puzzle drewniane 3d to ciekawa propozycja dla młodszych dzieci. Zazwyczaj takie puzzle przedstawiają zwierzę bądź przedmiot typu domek czy środek transportu. Dla starszych fanów puzzli interesujące będą pozycję z Ravensburger, który specjalizuje się w tego typu puzzlach. Ich propozycję to najczęściej najsłynniejsze zabytki architektoniczne, ale nie brakuje także prostszych form.
puzzle 3d
Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-39442-Puzzle3D-VW-Bus-Indian-Summer162-Ravensburger.html


Puzzle piankowe dla najmłodszychDla małych dzieci fajnym rozwiązaniem są puzzle piankowe, które po ułożeniu mogą służyć za matę. To co je wyróżnia to ich wielkość. Elementy są duże i grube przez co nie istnieje ryzyko połknięcia. Jednak musimy mieć na uwadze to, że dzieci lubią brać wszystko do buzi i te puzzle chociaż nie zostaną połknięte to gryzione na pewno już będą. Dlatego należy zwracać uwagę na ich jakość. Kupując puzzle piankowe wybierajmy te z certyfikatami i atestami wówczas mamy pewność, że produkt jest dla dziecka bezpieczny, a układanie i zabawa takimi puzzlami to sama przyjemność.
Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-32052-Puzzle-piankowe-Tomek-i-przyjaciele-Trefl.html


Postacie z bajek w puzzlachBy puzzle były interesujące muszą przedstawiać to co dzieci interesuje. Dlatego dużą część pozycji układanek zajmują te z najpopularniejszymi bohaterami z bajek. Dla młodszych dzieci puzzle Dora czy Myszka Miki, dla starszych Kraina Lodu, Barbie albo Spiderman czy samochody z filmu Cars to nie lada gratka. Dzieci kochają swoich bajkowych bohaterów i pragną mieć zabawki z ich wizerunkiem, a puzzle to rozwiązanie, które zadowoli i dziecko i rodzica. Bogatą ofertę puzzli bajkowych w przystępnych cenach posiada firma Trefl i Clementoni.

Źródło: https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-40024-Puzzle-Trefl-60el-Niespodzianka-dla-Elsy.htmlZwróć uwagę na bezpieczeństwo i atestyO ile dla dziecka to co przedstawia układanka jest najważniejsze, o tyle dla rodzica pierwszym kryterium przy wyborze zabawki powinno być bezpieczeństwo dziecka. Puzzle to zabawka idealna dla dzieci w każdym wieku pod warunkiem, że zachowamy pewne zasady. Po pierwsze puzzle muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. To oznacza, że materiały użyte do wykonania tych produktów nie spowodują np. podrażnienia skóry bądź alergii.

Kolejna sprawa to przeznaczenie wiekowe. Wybierając dany zestaw nie kierujmy się jedynie tym co puzzle przedstawiają ale przede wszystkim tym z ilu elementów się składają i jakiej są one wielkości. Nie oznacza to, że młodsi amatorzy puzzli nie mogą układać wieloelementowych zestawów. Dużą grupę puzzli stanowią te tak zwane maxi. Oznacza to, że nie tylko ilość elementów jest większa ale sam rozmiar pojedynczego puzzla także jest duży. Przy takim rozwiązaniu nie istnieje ryzyko połknięcia, a młody fan układanek nie jest ograniczony do zestawów cztero-, pięcio- czy sześcioelementowych.


Zabawka edukacyjna, która rozwinie umysł Twojego dzieckaUkładanie puzzli to rozrywka nie tylko dla samego dziecka, ale i dla całej rodziny. Warto w tej zabawie towarzyszyć dziecku i w razie problemów wspomóc go, ale nie przejmować kontroli nad układaniem. Niech to dziecko znajduje i próbuje łączyć elementy. My jako dorośli jedynie nakierowujmy go na właściwe tory. Tylko w taki sposób puzzle spełnią swoją edukacyjną rolę. Puzzle to zabawki edukacyjne i idealny przykład, na to, że zabawka tego typu wcale nie musi być droga i skomplikowana. Układanki uczą dzieci cierpliwości, wytrwałości i koncentracji, a także spostrzegawczości.

Do tego rozwijają kreatywność, zdolności manualne i ciekawość świata. Dzięki ich zróżnicowanej tematyce dziecko poprzez zabawę uczy się kolorów, kształtów, nazywania zwierząt i przedmiotów, a także cyfr i liter. Puzzle edukacyjne to doskonały prezent dla dziecka w każdym wieku.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
pixel