Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2019-11-27

Zabawki do przytulania, czyli jak wybrać idealną maskotkę?

Zabawka ponadczasowa – pluszak

Maskotki towarzyszyły dzieciom od dawna. Prawdopodobnie, że wykonanie tej prostej zabawki, będącej jednocześnie obrońcom dziecięcych snów nie było kłopotliwe dla większości mam, a ilość pluszaków w sklepach może przyprawiać wręcz o zawrót głowy. Jednak dzieci niezmiennie je kochają i chętnie gromadzą wokół siebie, we własnych łóżkach takie ilości, że same z trudem się w nich mieszczą. Ogromną popularnością cieszą się pluszaki z bajek dla dzieci. Dawniej był to Miś Uszatek, dziś dzieci chętnie wskażą pieski z Psiego Patrolu, Świnkę Peppę. Maskotki to najczęściej różnego rodzaju zwierzątka – tak było, jest i z pewnością będzie. Tacy wierni obrończy sprawiają, że dziecku łatwiej jest zasnąć i przestaje się bać ciemności. Spytajcie rodziców czy mieli swoje ulubione przytulanki i jak one wyglądały. Każde dziecko znajduje pluszaka, którego szczerze pokocha


Pluszak interaktywny pies
Maskotka interaktywna Psi rozrabiaka dostępna na  https://www.mazakzabawki.pl/product-pol-48325-Boogie-Psi-rozrabiaka-chodzi-biega-Mops-Epee.htmlPluszowe zabawki rozwijają kreatywność

Obecnie pluszaki to nie tylko miękkie wypełnienie i postać zwierzaka z materiału. Dzisiejsze zabawki tego rodzaju mogą również uczyć i rozwijać kreatywność najmłodszych dzieci. Można z nimi rozmawiać, zadawać pytania, odpowiadać na te zadawane przez nie i oczywiście przytulać. Pluszaki interaktywne dla dzieci są mocno rozwinięte, a dzieci chętnie uczą się w czasie zabawy z nimi.
Jednak dziecko może rozwijać swoją kreatywność nie tylko przy pomocy nowoczesnych, gadających zabawek. Również te stare klasyczne misie mogą pomóc przenieść się w zaczarowany świat wyobraźni, można z ich pomocą odgrywać scenki, tworzyć własne historię i bajkowy świat. Jest to istotnie najlepszy wstęp do kreatywności i niezwykłej pomysłowości w przyszłym, już dorosłym życiu.

Przytulanka a rozwój dziecka

Ulubiona przytulanka jest niezwykle ważna dla dziecka w czasie jego rozwoju emocjonalnego. Przede wszystkim możliwość wtulenia buźki w miękką powierzchnie jest dla dziecka naturalna i pozwala zwiększyć jego poczucie bezpieczeństwa. Jednocześnie małe dzieci mają ogromną potrzebę bliskości i przytulania się. Mimo najszczerszych chęci, nawet najlepsi rodzice nie są w stanie robić tego bez przerwy i za każdym razem, gdy pojawi się potrzeba. Dziecko może wówczas przytulić się do swojego małego przyjaciela i poczuć się lepiej.


Zabawka interaktywna maskotka Słonik
Maskotka interaktywna Słonik
Pluszowa maskotka jest często najlepszym przyjacielem naszego dziecka i jednocześnie powiernikiem jego niezwykle ważnych sekretów. Właśnie te wyjątkowe zabawki wiedzą o naszych dzieciach najwięcej i najlepiej je znają, to do nich maluchy przytulają się w trudnych chwilach. Maskotki w łóżku to niekończąca się historia, dzieci często wręcz się nimi otaczają, gdyż dają im one ogromne poczucie bezpieczeństwa i sprawiają, że spanie we własnym łóżku, bez mamy staje się bardziej przyjazne.
Jeśli planujemy w niedługim czasie zakup zwierzaka – pieska czy kotka do naszego domu, to naukę opieki nad taką istotą warto rozpocząć właśnie od maskotki. Dziecko może nauczyć się, że o zwierzątko trzeba dbać, sprzątać mu, karmić czy głaskać. Zdecydowanie łatwiej i szybciej odnajdzie się wówczas przy żywym przyjacielu. Jednocześnie dziecko uczy się budować relacje, zdecydowanie posiadanie maskotki wpływa pozytywnie na jego rozwój emocjonalny.

Jak wybrać pierwszą przytulankę?

Pierwsza przytulanka zostaje najczęściej wybrana przez rodziców i dziecko otrzymuje ją zaraz po narodzinach lub jeszcze zanim pojawi się na świecie. Taka maskotka towarzyszy dzieciom w łóżeczkach zwykle w pierwszych latach życia i często staje się właśnie tą ulubioną. Jednak wybór może paść na zupełnie innego pluszaka. Czasem dziecko wybiera postać z ulubionej bajki, która potem będzie mu nieustannie towarzyszyć, a jeszcze inne dziecko może samo znaleźć swoją ulubioną przytulankę w sklepie i choć możemy się tego nie spodziewać, to ten zakup wcale nie będzie chybiony, bo zostanie ona z nim na długo i będzie najcudowniejsza.
Czy jest złota rada jeśli chodzi o wybór pierwszego pluszaka? Chyba nie. On po prostu w odpowiednim momencie sam się pojawi i dziecko nie będzie potrafiło się z nim rozstać, a zasypianie bez niego stanie się zupełnie niemożliwe. Dlatego niektórzy rodzice na wszelki wypadek gdy zauważają, że dziecko danego pluszaka pokochało, kupuje jedną lub dwie zapasowe, identyczne i chowa w szafie w razie by ulubiony się zgubił. Czasem może być trudno podmienić, bo ten jedyny ma w sobie coś wyjątkowego, takie znaki szczególne. Jednak jest szansa, że się uda.Maskotka Myszka Minnie
Maskotka Myszka Minnie


Jak czyścić pluszowe zabawki?

W przypadku większości pluszaków możliwe jest ich wypranie w pralce. Powinniśmy zdecydować się na szybki i krótki program na 30 stopni. Następnie odkładamy maskotki do wyschnięcia, można je położyć na suszarce do ubrań. W przypadku tych z nieco dłuższym włosiem warto je po wyschnięciu delikatnie rozczesać, wówczas z pewnością będą prezentować się zdecydowanie ładniej.
Pamiętajmy jednak, że jeśli zabawka zabiera wewnętrzny mechanizm – jest interaktywna, to przed włożeniem jej do pralki konieczne jest jego usunięcie. Jeśli nie można tego zrobić w całości, to możliwe, że dana zabawka musi być wyczyszczona ręcznie z wykorzystaniem szmatki i specjalnego preparatu do czyszczenia zabawek.
pixel