Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2021-03-18

Top 10 zabawek ogrodowych dla dzieci

Dzieci uwielbiają zabawę na dworze!Gdy tylko zima przeistacza się w wiosnę, a słońce świeci dłużej i mocniej, rodzice chętniej pozwalają swoim pociechom na gry na świeżym powietrzu. Jak umilić i urozmaicić najmłodszym długie popołudnia? Świetnym pomysłem są zabawki ogrodowe. Które z nich wybrać? Jak ich używać? Oto kilka propozycji.

Huśtawki ogrodowe

Dzieci uwielbiają wznosić się ponad ziemię, a nawet organizować zawody, kto wyżej się rozhuśta. W odpowiedzi na potrzeby najmłodszych członków rodziny, niejeden opiekun zdecydował się na zamontowanie huśtawki w ogrodzie, wybierając przy tym sprawdzone i bezpieczne modele. Niektóre rodzaje można powiesić także w domu - np. huśtawkę w kształcie koła, będącą urozmaiceniem i ciekawą alternatywą dla standardowych modeli z placów zabaw. 

Huśtawki ogrodowe dla dzieci to coś więcej niż zabawki. Bujanie pociechy od najmłodszych lat dobrze wpływa na jej zmysł równowagi, poprawia koordynację ruchową, a co za tym idzie, zwiększa pewność i świadomość własnego ciała.

Kosiarka ogrodowa

Niezależnie od wieku, dzieci są bardzo ciekawskie. Chcą poznać cały otaczający je świat, obserwując przy tym zwłaszcza rodziców. Często małpują ich zachowania, a nawet sięgają po sprzęty, z których dorośli korzystają na co dzień. Istnieje na to sprawdzona metoda - zabawkowe imitacje akcesoriów gospodarstwa domowego! 

Świetnym przykładem takiej alternatywy jest zabawkowa kosiarka ogrodowa dla dzieci. Ten jeden prosty przyrząd może znacznie ułatwić dorosłym skoszenie trawy prawdziwą maszyną, a dzieciom da satysfakcję uczestniczenia w tym niezwykle ciekawym dla nich procesie. Takie kolorowe kosiarki imitują dźwięki wydawane przez ich pierwowzory. Maluchy będą naprawdę dumne, że mogą pomagać swoim rodzicom w domowych obowiązkach.

Taczka ogrodowa plastikowa

Zabawa na dworze często wymaga użycia wielu zabawek. Aby uniknąć podkradania maminej torebki czy targania ciężkich przedmiotów, warto zaopatrzyć pociechę w dobre narzędzie do transportu - taczkę ogrodową. Przyda się też podczas zabaw w piaskownicy, na przykład do przechowywania foremek i łopatek. Co więcej, używanie przez dziecko tego typu akcesoriów wspiera rozwój jego umiejętności manualnych i motorycznych.

Małe taczki niestety mogą nie wystarczyć starszym dzieciom. Odpowiedzią na ich potrzeby jest taczka ogrodowa dla dzieci Wader Gigant. Model ten, wzorowany zarówno wyglądem jak i gabarytami na prawdziwym sprzęcie, udźwignie nawet 100-kilogramowy ciężar! Ta solidna zabawka jest też bezpieczna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. 

Betoniarka Gigant Wader

Do kompletu, oprócz taczki, warto zafundować maluchowi betoniarkę z serii Gigant Wader. Jest ona jednym ze składników całego zestawu dla młodego murarza. Taki wieloelementowy prezent na pewno zbyt szybko nie znudzi się żadnemu chłopcu. Zabawka nadaje się do użytku zarówno na dworze, gdzie można mieszać w niej piasek z wodą, jak i w domu, w którym nie brak drobnych zabawek mogących służyć za podstawę tworzonej w bębnie "zaprawy".

betoniarka dla dzieci

Wiaderko i łopatka do piasku

Wznoszenie budowli z piasku, odbijanie kształtów, nawet samo ubrudzenie piachem i pyłem sprawia dzieciom frajdę. Niezbędny jest do tego zestaw zabawek do piaskownicy: łopatka i wiaderko do piasku, by zebrać jego potrzebną ilość; foremki by utworzyć na gładkim fragmencie jakieś zwierzątko; grabki i konewka, by pobawić się w małego ogrodnika. 

Plastikowe zabawki do piaskownicy nie muszą być nudne. Coraz więcej egzemplarzy produkuje się z bajkowym logo, np. z obrazkami z Psiego Patrolu czy Toy Story. Dzięki temu maluch może mieć zabawki z emblematami swoich ulubionych bajek. Możliwość pokazania się publicznie z ukochanymi bohaterami filmowymi pomaga dzieciom nauczyć się wyrażania siebie i własnych upodobań.

Baseny ogrodowe dmuchane

Lato to dobry czas na naukę pływania. Gdzie zacząć, jak nie w dmuchanym basenie? Siedzenie w wodzie w upalny dzień to czysta przyjemność, także dla maluchów! Zwłaszcza gdy do basenu mogą zabrać swoje ulubione figurki czy pistolety na wodę. Maluszki z pewnością ucieszą się z wmontowanej fontanny, a starsze dzieci docenią basenik, w którym można grać w koszykówkę!

basen rozporowy 

Pistolety na wodę

Dzieci uwielbiają płatać figle! Wodna "wojna" może być świetną zabawą dla całej grupy dzieci, nie tylko w czasie śmigusa dyngusa. Dla małych dzieci polecane są mniejsze karabinki, z kolei większe pociechy na pewno ucieszą długie pistolety na wodę czy sikawki z podwójną lufą. 

A może by tak kupić sikawki dla całej rodziny? Wesoła i mokra "bitwa" to świetny sposób, by spędzić czas ze swoją pociechą, a zarazem zaznać trochę ruchu. Ta pozornie zwykła gra uczy też współpracy i zwinności.

 pistolet na wodę

Zwierzęta ogrodowe

Zwierzęta ogrodowe - figurki - mogą być podstawą kreatywnej zabawy w grupie. Uczą dzieci dbania o relacje międzyludzkie, prowadzenia rozmów i reagowania na zmieniającą się sytuację. Podobizny ulubionych futrzaków to uniwersalne zabawki, którymi można bawić się na tysiące sposobów - wszystko zależy od kreatywności malucha.

Ogromne klocki ogrodowe

Klocki giganty to prawdziwy hit! Można kupić je zarówno w wersji piankowej, jak i plastikowej. Z uwagi na swoje rozmiary, są idealną zabawką ogrodową. W przeciwieństwie do modeli w standardowych rozmiarach, z ogromnych klocków można zbudować domek nie dla lalek, a dla dziecka. Z części zawartych w zestawienie można stworzyć też podobizny różnych przedmiotów - drzew, zwierząt czy nawet ulubionej zabawki. Klocki giganty uczą maluchy łączenia wielu elementów w jedną całość. Pokazują, że wielogodzinna praca i skupienie mogą przynieść niesamowite efekty!

klocki ogrodowe

Wózek drewniany drabiniasty na zabawki

W czym przewieźć te wszystkie zabawki, gdy taczka załadowana jest piaskiem, a do figli brakuje jeszcze kilku sprzętów? Z pomocą nadciąga wózek drewniany na zabawki! To praktyczne akcesorium wykonane jest z solidnego drewna, a cała konstrukcja jest stabilna, dzięki czemu można prowadzić go nawet po nierównej, ogrodowej powierzchni, z dość sporym obciążeniem.

Ogród może być ulubionym miejscem malucha - wystarczy kilka zabawek i akcesoriów ułatwiających dzieciom gry na dworze!

wózek ogrodowy na zabawki

pixel