Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie zabawki dla 2 latka

2021-04-22

Dzieci uwielbiają zabawki, które są kolorowe i interaktywne. To właśnie one najczęściej przyciągają uwagę naszych pociech. Warto jednak przed ich zakupem, zwrócić uwagę na ważny aspekt zabawek, a dokładnie mówiąc na walor edukacyjny oraz rozwój motoryki malucha. Dzięki temu, z jednej strony dziecko będzie mogło samodzielnie się bawić, a z drugiej rozwijać swoje umiejętności poznawcze.

   

Dlaczego odpowiedni dobór zabawek jest istotny w rozwoju dziecka?

Wiele osób przed zakupem zabawki dla dziecka nie zwraca praktycznie żadnej uwagi na to, czy będzie ona miała wpływ na jego rozwój. Trzeba podkreślić z całą stanowczością, że właściwy dobór zabawek ma ogromny wpływ na rozwijanie jego funkcji poznawczych. Zabawki mogą bowiem oddziaływać na wiele zmysłów, a dodatkowo uczyć, kształcić nowe umiejętności i odpowiednio stymulują małego człowieka podczas codziennej zabawy.

Małe dzieci, aby dobrze się rozwijały należy odpowiednio stymulować. Na wczesnym etapie niezwykle ważną rolę odgrywają zabawki sensoryczne, które rozwijają zmysł dotyku, zabawki ruchowe, a także takie, które pozwalają poznawać, ćwiczyć i utrwalać z maluchem pewne czynności. Bardzo dobrze do tego sprawdzą się klocki, książeczki, a także puzzle, które są kolorowe i wiele na takim obrazu się dzieje. Silnie one oddziaływają na dziecko i są bodźcem do aktywności.

 

Jakiego typu zabawki warto kupić dwulatkowi?

Wybór zabawki dla dwulatka wcale nie musi być trudny. Na co zwrócić szczególną uwagę? Najlepsze zabawki dla dwulatka to takie, które będą kolorowe, dzięki czemu przyciągną jego uwagę. Poza tym, należy zwrócić uwagę na aspekt edukacyjny, aby dziecko bawiąc się nimi w ciągu dnia, opanowywało nowe zdolności. Istotne jest również, aby pobudzały jego wyobraźnie.

Należy także przed zakupem zastanowić się, czy dana zabawka nie będzie dla malucha za łatwa lub za trudna. Musimy pamiętać, że nie każde 2-letnie dziecko będzie miało opanowane takie same umiejętności, jak jego rówieśnik. Na tym etapie rozwój malucha przebiega indywidualnie. Ponadto, zabawki powinny wpływać na poprawę jego motoryki, a także zachęcać go do poznawania świata oraz utrwalania pewnych nawyków.

Na jakie zabawki konkretnie warto postawić?

Na rynku mamy ogromny wybór zabawek dla dzieci. Do grona najbardziej polecanych zabawek dla 2-latka zalicza się, m.in. ciastolinę - Play Doh, klocki Fisher Price, puzzle dla dzieci oraz rowerki odpychacze. Wszystkie wymienione można nabyć w naszym sklepie MAZAK.Ciastolina Play Doh sprawi każdemu maluchowi wiele radości i pochłonie malucha na wiele godzin zabawy. Masa plastyczna, dostępna w kilku kolorach jest w pełni bezpieczna. Co więcej, poszczególne odcienie ciastoliny można ze sobą łączyć. Czego uczy zabawa tą masą plastyczną? Po pierwsze dziecko, dzięki dotykowi poznaje nową strukturę produktu i rozwija umiejętności manualne. Po drugie, za pomocą różnych figurek można wycinać z ciastoliny różne figurki (zwierzątka, owoce itp). Po trzecie, wpływa ona na pobudzenie wyobraźni naszego dwulatka. 

 

Idealne zabawki dla dwuletniego chłopca to klocki Fisher Price. Na początku odpowiednie będą te, które będą uczyły dziecko rozpoznawać kolory i kształty. Poza tym, maluch ćwiczy chwytanie przedmiotów, jak również wpływają one na rozwój kondycji wzrokowo-ruchowej dziecka. Świetnie podczas pierwszych zabaw sprawdzi się, np. zestaw Sorter FFC84 Fisher Price. Do specjalnego pojemnika przez odpowiednie otwory, dziecko może wrzucać klocki o danym kształcie. 

 

Kolejnym bardzo dobrym pomysłem do zabawy i zajęcia uwagi dziecka będą różnego rodzaju puzzle. Musimy jednak przed zakupem wziąć pod uwagę bardzo ważny czynnik. Dla małych dzieci, w tym 2-latków należy wybierać takie, które będą posiadały bardzo duże elementy, np. puzzle maxi 24 elementy. Chodzi o to, aby nie miały one trudności z ich dopasowywaniem. Poza tym łatwiej będą mogły je chwycić w drobne rączki. Świetnie sprawdzają się także puzzle podłogowe oraz puzzle piankowe (one mogą posłużyć nawet jako miejsce, na którym można bawić się z dzieckiem w ciągu całego dnia, a do tego takie puzzle piankowe świetnie chronią przed chłodem podłogi). Można zdecydować się również na zakup puzzli z ulubionymi postaciami z bajek albo ze zwierzątkami. Ważne, aby były one kolorowe, a wtedy na pewno zachwycą malucha.

 

Bardzo dobrym pomysłem, aby rozwinąć u dwuletniego chłopca umiejętności motoryczne, ćwiczenie równowagi, a przy tym zadbać o rozwój fizyczny, będzie zachcenie go do zabawy na rowerkach biegowych. Dzieci mogą z niego korzystać w domu, ale przede wszystkim jeździć w parku, czy po chodnikach. Są one bezpieczne dla 2-latków. Posiadają w pełni skrętną kierownicę, którą można regulować w zależności od wzrostu dziecka.

 

Wybór zabawek jest naprawdę ogromny. W naszym sklepie MAZAK mamy tysiące wartościowych produktów. Dwuletnie dzieci uwielbią wszystko, co jest niezwykle kolorowe, wydaje dźwięki, a także chętnie bawią się klockami. Decydując się na zakupy zabawek dla 2-latów, pamiętajmy o podstawowej zasadzie - maluch ma się nimi bawić, ale też poprzez zabawę uczyć się i rozwijać. Dlatego tak ważny jest aspekt edukacyjny zabawek!

pixel